GeriGündem Kadıköy Belediyesi hangi partide? Kadıköy'ün mevcut Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu kimdir?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kadıköy Belediyesi hangi partide? Kadıköy'ün mevcut Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu kimdir?

Kadıköy Belediyesi hangi partide? Kadıköy'ün mevcut Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu kimdir?

İstanbul'un en gözde ilçeleri arasında yer alan Kadıköy'ün belediyesinin hangi partide olduğu, 31 Mart 2019 Yerel Seçimleri öncesi, vatandaşlar tarafından merak edilen ve araştırılan konular arasında yer aldı. Söz konusu durum hakkında bilgi almak adına internette araştırma yapan vatandaşlar bir yandan da Kadıköy'ün mevcut Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu'nun kim olduğunu araştırıyor. Peki, Kadıköy Belediyesi hangi partide?

Kadıköy Belediyesi'nin 2014 Yerel Seçimleri'nde hangi parti tarafından kazanıldığı ve mevcut belediye başkanının kim olduğuna dair bilgiler, 31 Mart 2019 Yerel Seçimleri öncesi merak ediliyor. İşte, konuya ilişkin detaylar ve Kadıköy'ün mevcut Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu hakkında bilgi...

2014 yılında gerçekleştirilen yerel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) adayı Aykurt Nuhoğlu seçimleri kazandı ve o tarihten bu yana Kadıköy Belediye Başkanı olarak görev yapıyor. CHP, 31 Mart Yerel Seçimleri'nde ise Şerdil Dara Odabaşı'nı aday olarak gösterdi.

MEVCUT BELEDİYE BAŞKANI AYKURT NUHOĞLU KİMDİR?

1959 Trabzon doğumlu. 1984 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'nden mezun oldu.

İnşaat Mühendisi olarak profesyonel iş yaşamında özellikle kamu alanında hastaneler, spor kompleksleri, öğrenci yurtları gibi projeleri gerçekleştirdi. Çevre düzenlemeleri, büyük park-bahçe projeleri, nitelikli konutlar gibi çok sayıda farklı projenin yönetimi ve koordinatörlüğü görevlerinde bulundu.

SHP üyeliği ile başlayan siyaset yolculuğu, SHP Kadıköy İlçe Yöneticiliği ve 1992 yılında Kadıköy İlçe Başkanlığı ile devam etti. Farklı dönemlerde CHP Kadıköy İlçe ve İl Kurultay Delegelikleri yaptı. Daha sonra CHP İl Yönetim Kurulu Üyeliği ve CHP Kadıköy İlçe Yöneticiliği görevlerinde bulundu. 2012 yılı içerisinde CHP İstanbul İl Başkanlığı Yerel Yönetimden Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevini yaptı.

CHP bünyesinde farklı komisyonlarda bulundu. 2014 yılı itibariyle de Kadıköy Belediye Başkanı olarak görev alıyor.

Aykurt Nuhoğlu evli ve iki çocuk babasıdır.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle