Gündem Haberleri

  Kaderini otopsi raporu belirleyecek

  Hürriyet Haber
  15.03.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  19 yaşındaki hizmetçisi Mevlüde Konuk’un ırzına geçip ölümüne neden olduğu suçlamasıyla yargılanan Şehmuz Efe’nin kaderini Adli Tıp raporu belirleyecek. Rapor iddiaları desteklerse, Efe'nin müebbet hapsi sözkonusu.

  Beyoğlu - Şehmuz Efe'nin 'Irza geçmek' ve 'ölüme sebebiyet vermek' suçlamasıyla yargılandığı davada, Adli Tıp Kurumu'ndan gelecek raporun sanığın kaderini belirlemesi bekleniyor. Otopsi raporu, Efe'nin ’’Mevlüde odama geldi, sevişmeyi kendi istedi’’ biçimindeki savunmasının doğru olmadığını kanıtlarsa, sanık ömür boyu hapis cezasına çarptırılacak.

  Mevlüde Konuk'un ölümünden sonra tutuklanan ve Beyoğlu 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanmaya başlanan Şehmuz Efe, tecavüz iddiasını reddederek olayı şöyle anlatmıştı: ‘‘Hizmetçi arıyordum, gazeteye ilan verdim. Mevlüde aradı, çalışmak istediğini söyleyip evime geldi. Evdeki işleri yaptıktan sonra yemek yedik, içki içtik. Odama gidip yattım. O başka bir odada yatacaktı. Odama geldi, bakire olmadığını söyleyip benimle birlikte olmak istedi. Birsüre seviştik. Cinsel ilişki olmadığı halde yatak kanlar içinde kalınca kız olduğunu söyledi. Çok şaşırdım. Duş almak için banyoya gitti. Mutfağa gittiğimde çığlıklar duydum. Dışarı baktığımda intihar etmiş olduğunu gördüm, çok üzüldüm...’’

  Kefaletle serbest bırakıldı

  Savcılığın hazırladığı iddianamede Şehmuz Efe, tecavüzle suçlanıyor. Bakire olan Mevlüde Konuk'un olaydan sonra bunalıma girerek intihar ettiği belirtilerek Şehmuz Efe'nin 'ölüme sebebiyet' verdiği ileri sürülüyor. Sanığın TCK’nın 416/1, 417 ve 418. maddeleri uyarınca müebbet ağır hapisle cezalandırılmasını isteniyor.

  Geçen duruşmada tutuksuz yargılanmasına karar verilen ve 300 milyon lira kefaletle serbest bırakılan Şehmuz Efe cuma günkü duruşmada da iddiaları reddederek suçsuz olduğunu söyledi. Mahkeme heyeti, Mevlüde Konuk’un otopsi raporunun beklenmesine karar vererek, duruşmayı erteledi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı