Gündem Haberleri

  Kaddafi'nin sırları bir bir ortaya çıkıyor

  Hürriyet Planet
  26.08.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Libya lideri Muammer Kaddafi'nin yağmalanan karargâhından çıkan belge ve eşyalar birçok sırrı da gün yüzüne çıkarmaya devam ediyor.

  İrlanda gazetesi Irish Times, Kaddafi'nin 1986'daki ABD bombardımanında öldüğü düşünülen üvey kızı Hana'nın hayatta olduğuna ilişkin yeni belgelere ulaştığını öne sürdü.

  Kaddafi ailesinin yaşadığı Bab-ı Aziziye'de ele geçirilen belgelerden ilki, 2005 yılına ait bir sınav kağıdı. Libya'daki bir üniversitenin tıp fakültesi tarafından hazırlanan sınav kağıdının altında Hana Kaddafi'nin ismi görülüyor.

  Bir diğer belge, Hana Kaddafi'nin, 2007 yılının Haziran-Temmuz aylarında Trablus'taki British Council'dan İngilizce dersleri aldığını gösteriyor.

  Trablus'ta bulunan Irish Times gazetesi dış politika muhabiri Mary Fitzgerald imzalı haberde, Hana'nın diğer fotoğraflarıyla birlikte, Kaddafi'nin öz kızı Ayşe ile birlikte çektirdiği bir fotoğrafın bulunduğu da ifade edildi./images/100/0x0/55eb63bff018fbb8f8be010b

  Muammer Kaddafi, üvey kızının küçük yaşta Bab-ı Aziziye'ye düzenlenen bombardımanda hayatını kaybettiğini öne sürse de bu iddianın gerçeği yansıtmadığına dair tartışmalar sıkça gündeme geliyordu.

  İŞTE İRLANDA GAZETESİNİN ULAŞTIĞI BELGELER / FOTO GALERİ

  AYŞE'NİN DÜĞÜN FOTOĞRAFLARI İSYANCILARIN ELİNE GEÇTİ

  Kaddafi ve ailesinin evlerini yağmalayan Libyalı isyancılar, firari liderin kızı Ayşe'nin düğün fotoğraflarını da ele geçirdi.

  İsyancıların ele geçirdiği fotoğraflar arasında Ayşe Kaddafi'nin düğün fotoğrafları da var. Fotoğraflarda, kuzeni Ahmed el Kaddafi el Kahşi ile evlenen Ayşe Kaddafi'nin 2006 yılındaki düğünde giydiği derin dekolteli gelinlik dikkat çekiyor.

  DERİN DEKOLTELİ FOTOĞRAFLAR İSYANCILARIN ELİNDE / FOTO GALERİ

  AYŞE KADDAFİ'NİN ÖZELİNE GİRDİLER / FOTO GALERİ

  HARAB-I AZİZİYE

  Kaddafi’nin hem karar alma hem de konaklama merkezi olarak kullandığı Bab-ı Aziziye’deki karargâhtan çıkan fotoğraflar, eski lideri anlatan tüm sembollerin, muhaliflerce yerle bir edildiğini gösterdi.

  Tamamı son derece pahalı ve lüks eşyalarla döşeli Bab-ı Aziziye’deki binaları talan eden kızgın isyancılar ne buldularsa, kırıp döktü. Duvarlarda asılı pahalı ve değerli tablolar parçalandığı, banyoların fayanslarının bile söküldüğü görüldü.

  Bab-ı Aziziye’deki karargâha giren isyancılar, ellerinde tüfekleriyle, eskiden Kaddafi ve ailesinin oturduğu koltuklarda da zafer pozu verdi.

  ALEX HAYRANI LİBYALI / FOTO GALERİ

  TRABLUS SOKAKLARINI CESETLER KAPLADI / FOTO GALERİ

  450 TANKI BIRAKIP KAÇTILAR / WEB TV

  KADDAFİ'NİN ŞAPKASINI ALAN İSYANCI / WEB TV

   

   

   

   

   

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı