Gündem Haberleri

  Kaddafi’den Libyalılara direniş çağrısı

  El Cezire
  07.10.2011 - 10:10 | Son Güncelleme:

  Libya’nın devrik lideri Muammer Kaddafi, vatandaşlardan sokaklara çıkmalarını ve ülkenin yeni temsilcisi Ulusal Geçiş Konseyi’ne (UGK) başkaldırmalarını istedi.

  Suriye merkezli bir televizyonda ses kaydı yayınlanan Kaddafi, UGK’nin meşru olmadığını çünkü Libya halkı tarafından ne seçildiğini ne de atandığını belirtti. Kaddafi, halktan tüm şehir, köy ve vahalarda “1 milyon kişilik” yürüyüşler başlatmalarını istedi.

   

  Devrik lider, “Cesaretli olun, ayağa kalkın, sokaklara inin… Göklerde yeşil bayrağı dalgalandırın… Libya’daki şartlar dayanılmaz boyutta” dedi.

   

  DİRENİŞ SÜRÜYOR

  Ses kaydının ne zaman hazırlandığı bilinmezken, Kaddafi gelişmekte olan ülkelere uyarıda bulunarak, “kendisiyle aynı kaderi paylaşabileceklerini” söyledi.

   

  Kaddafi’nin devrilmesinin ardından sözcülüğünü yapmaya başlayan El Rai kanalında yayınlanan ses kaydının düşük kalitesi yüzünden sesin kime ait olduğu net olarak anlaşılmıyor. En son çağrısının üzerinden iki hafta geçtikten sonra yeniden ortaya çıkan Kaddafi’nin destekçileri ise Sirte ve Beni Velid kentlerindeki direnişlerini sürdürüyor.

   

  Öte yandan, ağır keskin nişancı ateşi altında UGK güçlerinin kuşatmasını kırmaya çalışan Sirte’deki Kaddafi güçlerinin, yoğun çatışmalara girdiği belirtildi.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı