Gündem Haberleri

  Kaçtım ama korkuyorum

  Aydın DENİZ / DHA
  19.01.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Iğdır’da kendisine şiddet uyguladığını söyleyen eski eşinden 4 kızını da alarak kaçan kadın, “Eşimin ailesi hakkımda ölüm kararı çıkardı, korkuyorum” dedi.

  IĞDIR’da Kışla Mahallesi Titiz Sokakta yaşayan Ahmet- Vesile Dündar çifti, 7 bin liralık kredi kartı borcu yüzünden iddiaya göre anlaşarak boşanma kararı aldı. 1’i erkek 5 çocuk sahibi Dündar Ailesi, yapılan son duruşmada şiddetli geçimsizlik yüzünden boşandı. İç dekorasyon işi yapan Ahmet Dündar (43) 9 yaşındaki oğlu Azat’ı alırken, Vesile Önder’in de dört kızıyla birlikte kaybolduğu ileri sürüldü.

  ‘Ölüm kararı çıktı’

  Boşandığı eşi Ahmet Dündar’ın gazetelere, “Kandırıldım ve yalnız bırakıldım” diyerek haber yaptırdığını öne süren Vesile Önder, eşi tarafından öldürülmekten korktuğunu söyledi. Eşinin ailesi tarafından hakkında ölüm kararı çıkarıldığını iddia eden Vesile Önder şunları söyledi:

  “Eşim her gece evine alkollü geliyordu. Beni ve çocuklarımı dövüyordu. Hatta birkaç kez beni ve büyük iki kızımı gece yarısı yarı çıplak dışarı attı. 18 yıl ben bu adamın kahrını çektim. Sonunda kızlarım babalarını dört ay önce boşanmaya ikna etti. Mahkeme 5 çocuğumun velayetini bana verdi. Ama eşim oğlunu yanına alıp bizleri kapıya attı. Boşandıktan sonra tekrar birleşmek istedi ama bu kez ben kabul etmedim. Hemen tehdit mesajları göndermeye başladı. Eşimin kredi kartı borcu yüzünden evimize birkaç kez haciz geldi. Sadece borç yüzünden olsaydı, ben onu yıllar önce terkederdim. Ama sarhoş ve şiddet uygulayan bir kocaya dayanacak gücüm kalmadı.”

  OKULA BİLE GİDEMİYORLAR

  VESİLE Önder, yaşları 7 ile 16 arasında değişen kızlarının korkudan okula gitmediğini söyledi. Devletin yardım elini uzatmasını istediğini ifade eden Önder, “Evlere temizliğe gidiyorum. Kuru ekmek de yesek huzurluyuz. Tek sıkıntım kızların okula gidememesi. Hepsi çok zeki çocuk ve okumak istiyor. Ama babaları görür takip eder ve ‘hepimizi öldürür’ diye korkudan dışarı da çıkamıyoruz” dedi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı