Gündem Haberleri

  Kaçırıp tecavüz etti boğdu, ormana attı

  Mehmet ERÇAKIR/ISPARTA, (DHA)
  09.05.2008 - 07:00 | Son Güncelleme:

  Isparta’da, 28 yaşındaki Hasan Kaytanoğlu, 10 yaşındaki H.G.Ö’yü kaçırarak işyerine götürüp tecavüz etti.

  Kaytanoğlu, daha sonra otomobille kent dışında ormanlık alana götürdüğü küçük kızın boğazını sıktı ve öldüğünü zannederek bırakıp kaçtı. Yağan yağmurdan kendine gelip yola çıkan küçük kız, bir sürücüye evini tarif ederek ailesine kavuştu. Yakalanan zanlı, "Babasıyla aramızda husumet vardı. O yüzden yaptım" dedi.

  Gökçay Semti’nde oturan Gürkan İlköğretim Okulu 4’üncü sınıf öğrencisi 10 yaşındaki H.G.Ö. kalem ucu almak için önceki gün saat 18.30 sıralarında markete gitti. Marketten evine dönerken kızın yanına otomobille 28 yaşındaki Hasan Kaytanoğlu yaklaştı. Isparta Milli Eğitim Müdürlüğü’nden geldiğini ve birlikte okula kadar gitmeleri gerektiğini söyleyen Kaytanoğlu, kızı otomobiline bindirdi. Çelik kapı satışı yapılan bir işyerinde çalışan Kaytanoğlu, küçük kızı işyerinin kapanış saatine kadar otomobilde oyaladıktan sonra dükkana götürüp tecavüz etti.

  Öldüğünü zannetti

  Gece olduğunda H.G.Ö’yü otomobille şehir dışındaki makilik ve ormanlık Darıderesi Göleti’ne doğru götüren zanlı, yolda durup bir akaryakıt istasyonundan otomobile gaz doldurduktan sonra kuytu bir yerde küçük kızın boğazını sıktı. Bayılan H.G.Ö’yü öldü zanneden Hasan Kaytanoğlu, küçük kızı yol kenarındaki bir toprak yığının arkasına atıp kaçtı.

  Yağmurdan ayıldı

  Bir süre sonra başlayan yağmurda ıslanınca kendine gelen küçük kız, ormanlık alandan sürünerek yola çıkmayı başardı. Gecenin karanlık ve soğuğunda otomobiliyle yoldan geçen bir sürücü, farların ışığında küçük kızı görerek aracını durdurdu. H.G.Ö, sürücüye "Beni eve götür amca" dedi ve adresini tarif etti.

  Kızlarının kaybolmasıyla perişan olan demir ustası baba A.Ö. ve anne Y.Ö, kızları H.G.Ö.’yü hemen Isparta Doğum ve Çocuk Bakımevi Hastanesi’ne götürdü. Tedavi edilen küçük kız, taburcu olurken polis, zanlı Hasan Kaytanoğlu’nu kısa sürede yakaladı. Evli olan ve eşiyle boşanma davası süren Hasan Kaytanoğlu, "Babasıyla aramızda husumet vardı. O yüzden yaptım" dedi. Hasan Kaytanoğlu, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.
  Etiketler:
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı