Gündem Haberleri

  'Kaçırıldım' dedi kimse inanmadı

  Ali AKSOYER/İSTANBUL,(DHA)
  08.09.2012 - 14:17 | Son Güncelleme:

  İstanbul'da sabah saatlerinde 4 kişi tarafından kaçırılan ve 5 bin lira fidye istenen H.B. kaçırıldığını eşine ve ablasına inandıramadı. Fidye için önce eşini arayan H.B. eşini ikna edemeyince ablasını aradı. Abla’da önce ona inanmayıp para sızdırmayı çalıştığını sandı. Ancak akşam saatlerine kadar H.B.’den haber almayan aile durumu polise bildirdi. Polis yaptığı çalışmada gerçekten kaçırıldığı ortaya çıkan H.B.’yi kurtardı. Gözaltına alınan 4 zanlıdan biri tutuklandı.

  Pendik’te garsonluk yapan H.B. sabah işe giderken dört kişi tarafından kaçırıldı. Zanlılar cep telefonundan eşini aramasını ve 5 bin lira hazırlama gerektiğini söylemesini istedi. H.B. eşini telefonla arayarak kaçırıldığını ve fidye olarak 5 bin lira para istendiğini söyledi. Ancak H.B.’nin eşi, onun yalan söylediğini sanarak telefonu kapattı. Bunun üzerine H.B. ablasını arayarak başına gelenleri anlatıp 5 bin lira para bulmasını istedi. Ancak abla’da H.B. ye inanmayarak para sızdırmaya çalıştığını düşündü ve polise haber vermedi. Ancak akşam saatlerine kadar H.B.’den bir daha haber alamayan abla, bu kez polisi arayarak "kaçırılmış olabilir" dedi.

  Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından olayla ilgili başlatılan soruşturmada H.B.’nin gerçekten kaçırıldığını belirledi. Bunun üzerine Abla’ya kardeşine telefon ederek parayı hazırladığını söylemesi istendi. Polis zanlıların fidye almak için verdikleri adreste pusu kurdu. Operasyonda 3 kişiyi gözaltına aldı. Araçta bulunan H.B. de kurtarıldı. H.B.’nin zorla tutulduğu ev olarak gösterdiği bir adrese yapılan baskında iki kişi daha gözaltına alındı.Asayiş Şube Müdürlüğünde işlemleri tamamlanan zanlılardan Hikmet B. çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı.

   

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı