Gündem Haberleri

  Kaçırılan oğlunu internette arıyor

  Ufuk BALKİS/ANTALYA (DHA)
  17.02.2005 - 01:55 | Son Güncelleme:

  Trabzon'da ailesinin yanından kaçırılan küçük oğlunu bulmak için ulaşabildiği her yere başvuran Hikmet Demir, çoçuğunu internette arıyor.

  Hikmet Demir, geçen temmuzda bedelli askerliğini yapmak için işçi olarak çalıştığı Fransa’dan ailesiyle birlikte Türkiye’ye geldi. Demir, Burdur’da askerliğini yaparken Trabzon’daki ailesinin yanında bulunan küçük çocuğunun kaçırıldığın öğrendi. Demir, uyaşabildiği her yere başvurdu, ama çocuğuna kavuşamadı. Şimdi internette kurduğu sitede çocuğunu arıyor.

  Fransa’da işçi olarak çalışırken bedelli askerlik yapmak üzere geçen temmuz ayında eşi ve 4 çocuğuyla Türkiye’ye gelen 40 yaşındaki Hikmet Demir, birliğine teslim olduktan 3 gün sonra evlat acısıyla yıkıldı. Burdur’da askerdeyken 2.5 yaşındaki oğlu Mustafa’nın Trabzon’un Sürmene İlçesi Çiftesu Köyü’ndeki ailesinin yanından kaçırıldığını öğrenen Hikmet Demir, aramaları sonuçsuz kalınca çareyi internette web sayfası hazırlamakta buldu.

  Anneannesi Fatma Kiralı’nın yanında oynarken kaybolan oğlunu birliğinden izin alıp sürdürdüğü bütün aramalarına rağmen bulamayan ve askerliğini yaptıktan sonra izni bittiği için Fransa’ya dönmek zorunda kalan Hikmet Demir, eşi Emine Demir ile açtıkları web sitesinden seslerini duyurmaya çalışıyor. Siteye ‘Oğlum seni çok özledik’ başlığını veren Demir Ailesi, şimdi 3 yaşında olan Mustafa’nın fotoğraflarıyla donatılan http://mustafa6167.skyblog.com  adresli sayfada, çocuklarının izini bulanlara 100 milyar lira (100 bin YTL) para ödülü vereceklerini açıkladı. Hikmet Demir web sayfasına ‘Oğlum seni çok özledim. Ölü ya da diri oğlumu mutlaka bulmalıyım. Bedelli askerliğin bedelini çocuğumla ödedim’ yazısını koydu. Oğlunun fotoğraflarına her baktığında gözyaşı döken baba Demir, Türk makamları ve Trabzon Valiliği’nden konuyla ilgilenmelerini istedi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı