Gündem Haberleri

  Kaçırılan işadamını sel suları kurtardı

  Ali AKSOYER / İSTANBUL
  08.12.2001 - 01:58 | Son Güncelleme:

  Arazı anlaşmazlığı yüzünden davalı oldukları şahıslar tarafından Kadıköy Ticaret Mahkemesi'nden zorla bir otomobile bindirilerek kaçırılan müteahhit Vehbi Ünal, götürüldüğü Şile'deki bir çiftlik evinde, sağnak yağmur yüzünden kendisini kaçıranlarla birlikte mahsur kalınca polis tarafından kurtarıldı.

  Sel yüzünden mahsur kalınca yakalanan sanıklar, ‘‘Aramızda bir arsa meselesi yüzünden 20 yıldır dava sürüyordu. Bir türlü sonuçlanmayınca kendi yöntemimizle halletmeye çalıştık.’’ dedi.

  YAĞMUR HESAPTA YOKTU

  Kemal Özbek, temizlik şirketi sahibi arkadaşı Deniz Kaya ile birlikte Sefer Bal, Serdar Bal, Yetkin Kurt ve Hasan Hüseyin Can'la anlaşarak müteahhit Vehbi Ünal'ı kaçırmayı planladı. Kadıköy Ticaret Mahkemesi'nde 30 Kasım günü duruşma için gelen Vehbi Ünal mahkeme salonundan çıkışta içinde pusu kuran Kemal Özbek'in adamları tarafından silah tehdidiyle kaçırıldı. Adliyenin içinden çıkartılarak zorla bir otomobile bindirilen Vehbi Ünal, Şile'nin Hüseyinli Köyü'nde bulunan bir çiftlik evine götürüldü. Ancak, birkaçgün sonra yakındaki dere kabarınca kaçırılanla, kaçıranlar çiftlik evinde mahsur kaldı.

  POLİSLER BOTLARLA GEÇTİ

  Olayı duyan polisler, çiftlik evine botlarla gidebildi. Müteahhit Ünal, ‘‘Bana işkence yaptılar. Notere gidip tüm mal varlığımı onlara devretmemi istiyorlardı. Beni öldüreceklerini söylediklerinde çok korktum. İstediklerini kabul ettim. Ancak notere gideceğimiz gün sağnak yağmur yüzünden yol kapandı. Açılmasını beklerken polisler bizi kurtardı’’ dedi.

  Sevgili de yakalandı

  Vehbi Ünal'ı kaçırtan Kemal Özbek ile bayan arkadaşı Deniz Kaya gözaltına alındı. Kemal Özbek suçunu itiraf ederken, Deniz Kaya uzun süre yüzünü gizlemeye çalıştı.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı