Gündem Haberleri

  Kaçakları taşıyan gemi battı: 9 kişi kayıp

  Hürriyet Haber
  16.09.2005 - 13:47 | Son Güncelleme:

  Edirne'nin Enez İlçesi'nin Gülçavuş Beldesi açıklarında, yasadışı yoldan Yunanistan'a gitmek isteyen 13 kaçağı taşıyan teknenin, aşırı yük ve dalgalar nedeniyle battığı öne sürüldü.

  Enez İlçe Jandarma Komutanlığı devriyesince, Gülçavuş Köyü'nde Türkiye'den Yunanistan'a yasadışı yollardan çıkış yapmak isteyen ve pasaportları bulunmayan 4 Irak uyruklu yakalandı. Kaçaklar, fiber tekneyle, yerini bilmedikleri bir sahilden 13 kişiyle birlikte Yunanistan'a gitmek üzere hareket ettiklerini söylediler.

  Bir süre sonra denizin dalgalı ve yüklerinin ağır olması dolayısıyla bulundukları teknenin alabora olduğunu ifade eden kaçaklar, aralarında yüzmeyi bilen 4 kişinin kıyıya çıkmayı başarabildiklerini kaydettiler.

  Teknede, kendileri dışında 2 Türk ile 7 Irak vatandaşının bulunduğunu öne süren kaçaklar, tekne alabora olduktan sonra diğerlerinin sonları hakkında bir bilgilerinin olmadığını söylediler.

  bu arada bölgede, jandarma ve sahil güvenlik ekiplerinin araştırmalarını sürdürdükleri ve herhangi bir tekne yada cesede rastlanmadığı bildirildi.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı