Gündem Haberleri

  Kaçak olduğu dönemde bile dolandırmış

  Elvan EZBER/İSTANBUL, (DHA)
  21.05.2010 - 14:27 | Son Güncelleme:

  DOLANDIRICILIK suçundan tutuklu bulunduğu Maltepe Cezaevi'nden izine çıkan ve geri dönmeyen Ordadoğu Teknik Üniversitesi mezunu M.Ş. (34), 3 ay sonra yakalandı.

  Üzerinden binlerce TL değerinde oynanmış iddaa kuponu çıkan zanlının firarda olduğu 3 aylık süre içinde bankalardan 500 bin TL'lik kredi kartı vurgunu yaptığı belirlendi. Emniyet yetkilileri, zanlı M.Ş.'nin 10 yıl içinde aynı yöntemle yaklaşık 5 milyon TL'lik haksız kazanç elde ettiğini belirtti.

  Bilişim Suçları ve Sistemleri Şube Müdürlüğü ekipleri, Şişli'de faaliyet gösteren bir bankanın ihbarı üzerine harekete geçti. Banka görevlileri, bir şüphelinin ünlü bir firma sahibinin kimlik bilgileriyle kredi kartı müracaatında bulunduğunu belirtti. Yapılan incelemede bu kişinin aynı işadamı adına 3 farklı bankaya ait yüksek limitli kredi kartlarının bulunduğu tespit edildi. 20 Mayıs 2010 günü Şişli'de banka içinde güvenlik tedbiri alan polis, kredi kartını almaya gelen M.Ş.'yi (34) gözaltına aldı.

  İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne götürülen M.Ş.'nin üzerinden binlerce TL değerinde oynanmış iddaa kuponu bulunurken , kredi kartı çıkarttığı işadamı ile akrabalarının kimlik bilgilerinin yazılı olduğu not kağıtları çıktı.

  Dolandırıcılık suçundan sabıkası bulunan M.Ş.'nin dolandırıcılık suçundan tutuklu bulunduğu Maltepe Cezaevi'nden 3 ay izinli olarak çıktığı
  ve bir daha geri dönmediği anlaşıldı. M.Ş.'nin firarda olduğu 3 ay içinde farklı kimlikler adına aldığı kredi kartı ve bireysel kredi başvurularıyla 500 bin TL'lik vurgun yaptığı öğrenildi. M.Ş.'nin 10 yıl önce borsada para kaybettikten sonra zararını kapatmak için kredi kartı dolandırıcılığına başladığı ve daha sonra devam ettiği belirtildi. M.Ş.'nin geliri yüksek kişilerin kimlik bilgilerini kullanarak bankalardan kredi aldığı ve elde ettiği haksız parayı ise kumar oynayarak harcadığı bildirildi. Emniyet yetkilileri, 13 farklı suç kaydı bulunan M.Ş.'nin bu yöntemi kullanarak 10 yıl içinde yaklaşık 5 milyon TL haksız kazanç elde ettiğini belirtti. Emniyette işlemleri tamamlanan M.Ş., Şişli Adliyesi'ne sevk edildi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı