GeriGündem Kaçak gelin dayısının evinde ortaya çıktı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kaçak gelin dayısının evinde ortaya çıktı

RİZE'de 19 Nisan'daki düğününden bir gün sonra takı ve paraları alıp ortadan kaybolan 18 yaşındaki H.G'nin, zorla evlendirildiği için kaçarak İstanbul'daki dayısının evine sığındığı ortaya çıktı

Eşinden ayrıldıktan sonra 13 yıldır göremediği kızı H.'nin kendisini telefonla aradığını belirten baba Süleyman G. ise “Kızımın can güvenliği tehdit altında” diyerek Cumhuriyet Başsavcılığı'na başvurarak koruma talebinde bulundu.

35 yaşındaki Sabri G., görücü usulüyle tanışıp nişanlandığı H.G.'le 19 Nisan Pazartesi günü, Rize'deki bir düğün salonunda evlendi. Gelin H.G., aynı gece yorgun olduğunu söyleyerek eşiyle gerdeğe girmedi. Sabah makyaj yaptırmak istediğini söyleyen H.G., eşiyle birlikte kuaföre gitti. Eşine, kuaförün bulunduğu iş merkezi önünde kendisini beklemesini söyleyen G., ön kapıdan girdiği iş merkezinin arka kapısından çıkarak ortadan kayboldu. H.G.'nin, düğünde takılan yaklaşık 9 bin 500 lira değerindeki altınlar ile 2 bin lira nakit parayı alarak kaçtığını anlayan Sabri G., bir günlük eşinin kendisini dolandırdığını belirterek şikayetçi oldu.

13 YILDIR GÖRMEDİĞİ BABASINI ARADI

H.G., aynı gün (20 Nisan) bindiği otobüsle İstanbul'a gitti ve burada oturan dayısı Sabri İ.'nin evine sığındı. H.G., daha sonra buradan, 13 yıldır görmediği, Rize'de çobanlık yapan babası 48 yaşındaki Süleyman G.'yi telefonla aradı ve zorla evlendirildiği için kaçtığını anlatarak ondan yardım istedi.

Eşi Meral G.den ayrıldığını ve kızı H.'yi 5 yaşına kadar kendisinin bakıp büyüttüğünü analatan Süleyman Gi, “5 yaşından sonra kızımı annesi aldı. Dayıları tarafından büyütüldü. Ben çobanlık yaptığım için kızımı bir daha arayıp soramadım, göremedim. Ara sıra haber alabiliyordum. Evlendirildiğini öğrendim. Damadın ailesini tanıdığım için ‘Orada durmaz’ dedim ve dediğim de çıktı. Düğünden sonra kaçtığını öğrendim. İstanbul'da dayısının evine sığınmış. Beni telefonla arayarak durumu anlattı. Zorla evlendirildiğini, bu yüzden kaçtığını söyledi. Altınların da yanında olduğunu belirtti. Altınları iade edip kızımı koruma altına alacağım” dedi.

Baba G., kızının can güvenliğinin tehdit altında olduğu iddiasıyla Rize Cumhuriyet Başsavcılığı'na başvuruda bulunarak koruma istedi.
Yorumları Göster
Yorumları Gizle