Gündem Haberleri

  Kaçak elektriğe 12 yıl

  Yaşar CEYLAN / TORBALI(İzmir), (DHA)
  08.02.2011 - 15:46 | Son Güncelleme:

  İZMİR’in Torbalı İlçesi’nde, 17 yıl önce kaçak elektrik kullandığı saptanan ve hakkında dava açılan Metin Çiftçi’ye 12 yıl 2 gün hapis cezası verildi. 37 yaşındaki evli ve 7 çocuk babası Çiftçi, elektrik hırsızlığı suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

  Terör yüzünden, yıllar önce önce ailesiyle birlikte Ağrı’nın Telçeker Köyü’nü terk ederek İzmir’in Torbalı İlçesi’ne bağlı Yazıbaşı Mahallesi’ne gelen Metin Çiftçi, hazine arazisine çadır kurarak yerleşti. Ardından araziye bir de ev yapan Çiftçi, 1994 yılında evine kaçak elektrik çekince devletle karşı karşıya geldi. Evli ve 7 çocuk babası Metin Çiftçi hakkında ’elektrik hırsızlığı’ suçundan Torbalı Asliye Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı. Yıllar süren dava önceki günlerde sonuçlandı. Çiftçi’ye 12 yıl 2 gün hapis cezası verildi. Ceza önceki gün işsiz Metin Çiftçi’ye tebliğ edildi. Savcılığa gidip teslim olan Çiftçi, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

  ’EŞİM, ÇOCUKLARIM NE OLACAK?’

  İmkansızlıklar nedeniyle 7 çocuğundan 4’ünü okula gönderemediğini anlatan Çiftçi, "Ben çocuklarımın karanlıkta kalmaması ve okuyabilmeleri için kaçak elektrik kullandım. Mecbur kaldım. Ama devlet bana 17 yıl sonra bunun cezası olarak 12 yıl 2 gün hapis cezası verdi. Ben bu cezayı çekerim ama arkada bıraktığım eşim ve çocuklarım için endişeleniyorum. Karınlarını nasıl doyuracaklar?" dedi.

  Dava açıldıktan sonra ilk kez 1997 yılında mahkemeye çıktığını, ancak bir daha mahkemeye çağrılmadığını ve süreci izleyemediğini savunan Çiftçi sözlerini şöyle sürdürdü:

  "Şimdiye kadar gündelik işlere gidip ailemin karnını doyurdum. Ama ben hapiste olduğum süre boyunca ne yapacaklar bilmiyorum. Eşim astım hastası olduğunu için çalışamaz. 2,5 aylık beşikte bebeğim var. Cinayet işleyenler bu ülkede elini kolunu sallayıp gezerken, çocuklarım için yaptığım fedakarlık nedeniyle cezaevine gönderilmem çok kanıma dokunuyor."

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı