Gündem Haberleri

  Kaçak akaryakıta polis baskını

  Ufuk GÜLEN/ALİAĞA(İzmir), (DHA)
  23.10.2007 - 20:06 | Son Güncelleme:

  İzmir'de, madeni yağ üretimi yapan bir firmanın (Gürpet) Aliağa ve Çiğli ilçelerindeki iki tesisine, bugün öğle saatlerinde TSE standardına aykırı yağ üretip sattığı ve kaçak akaryakıt ticareti yaptığı iddiasıyla polis tarafından bir baskın düzenlendi.

  Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı Koordinasyonu'nda, İzmir'in yanı sıra Ankara, İstanbul, Konya'nın da aralarında bulunduğu yedi ilde, ‘TSE standardına aykırı yağ üretip sattığı ve kaçak akaryakıt ticareti yaptıkları’ iddia edilen birçok tesise operasyon düzenlendi.

  Jandarmanın da destek verdiği operasyon kapsamında, firmanın İzmir Aliağa ve Çiğli Organize Sanayi Bölgeleri'nde faaliyet gösteren iki tesisinde, çalışan 5 kişi gözaltına alındı. Firmanın tüm defter ve bilgisayar kayıtlarına el konuldu. Firma sahibi 45 yaşındaki A.G.'nin de Ankara'da, ifadesine başvurulmak üzere gözaltına alındığı öğrenildi.

  Firmanın, PETKİM'den ve yurtdışından, petrol işlenmesi sırasında çıkan artık yağları alma izin belgesinin bulunduğu, alınan ve ithal edilen bu yağların inceltildikten sonra akaryakıt olarak piyasaya sürdüğü iddiası bulunduğu öğrenildi. Emniyet yetkilileri, operasyonun sürdüğünü ve konuyla ilgili açıklamanın daha sonra yapılacağını bildirdi.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı