Gündem Haberleri

  Kaçak ağaç kesiminde facia ucuz atlatıldı

  M. Akif ERDEM/İSTANBUL, (DHA)
  31.12.2009 - 11:46 | Son Güncelleme:

  İSTANBUL Pendik'te sorumsuz kişiler tarafından ilköğretim okulunun hemen yanında kesilen ağaç öğrencilerin çıkış saatinde yol ortasına devrildi.

  Kesilen ağaç yoldan geçen iki aracın üzerine devrildi. Maddi hasar meydana gelen araçlardaki sürücüler şans eseri kazadan yara almadan kurtuldu. Kesilen ağacın öğrencilerin büyük bölümünün dersten çıkmasına dakikalar kala yola devrilmesi facianın önüne geçti.

  Bir sitenin içindeki ağaçların Pendik Belediyesi'ne bağlı ekipler tarafından kesimi yapılmaya başlandı. Belediye ekiplerinin rutin ağaç budama işlemi devam ederken, iddiaya göre kimlikleri tespit edilemeyen bazı kişiler de, etrafa polen saçan bazı ağaçları para karşılığında kendi imkanlarıyla kesmeye başladı.

  Belediye ekiplerinin bir yasal çalışması devam ederken, sorumsuz bazı kişilerde hiçbir güvenlik tedbiri almadan, para karşılığı ağaçları kesmeye devam etti. Gümüş Sokak ise hızar ile kesilen ağaç yola devrildi. Ağaç, şoförlerin frene basmasına rağmen kaportalarının üzerine düştü. Araç içindekiler son anda kurtuldu.

  Ağacın devrildiği yolun bitişiğindeki Velibaba İlköğretim Okulu'nun bahçesinde oynayan çocuklarla okulun dışındaki öğrencilerde ölümden döndü. Büyük bir gürültüyle devrilen ağaç yoldaki elektirik hattına da zarar verdi. Kopan kablolar şans eseri kimseye isabet etmedi.
  Yolu boydan boya kapatan ağacın öğrencilerin dersten çıkıp evlerine gitmesine sadece beş dakika kala devrilmesi ise büyük bir faciayı önledi. Koca ağacın altında kalmaktan dakikalarla kurtulan öğrencilerden biri “Dersten çıkmamıza üç dört dakika kala ağaç devrildi. Biz okuldan çıkınca devrilmiş olsaydı büyük bir facia olurdu” diye konuştu.

  Öğrenci velileri de olaya tepki gösterirken çocuklarının ölümden döndüğünü söyledi. Belediyenin yasal olarak yaptığı ağaç budama ve kesme işinde çalışan bir işçi de “Belediyeye bağlı olarak biz ağaçları kesme işlemi yaparken, bazıları da bu sitede oturan bir kişiyle ağacı kesmek için para karşılığında anlaşmışlar. Ağaç yola devrilince kesenler ve anlaştıkları kişi kaçıp gitti” diye konuştu.

  Facianın eşiğinden dönülen olaydan sonra hızar makinesiyle kayıplara karışan iki kişi polisin aramaları sonucu yakalandı. Yanlarında hızar makinesiyle birlikte yakalanan şahıslardan birisi kendisine sorulan soruları geçiştirerek cevaplarken ekip otosuna bindirilip karakola götürüldü.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı