Gündem Haberleri

  Evlendi, kabus daha ilk hafta başladı... Sosyal medyadan böyle seslendi

  Hürriyet Haber
  19.12.2017 - 10:07 | Son Güncelleme:

  Samsun'da İlker Lazoğlu ile evlenen Deniz Ceylan sokak ortasında eşi tarafından darp edildi. 1.5 ay evli kaldıktan sonra boşanan Deniz Ceylan'ı ayrıldığı eşi Lazoğlu sokak sokak takip edip ölümle tehdit etmeye başladı. Bir türlü eski eşinden kurtulamayan Deniz Ceylan sosyal medyaya video yükleyerek "Ölmekten korkuyorum, lütfen bana yardım edin" dedi.

  Samsun'da bir firmada çalışan Deniz Ceylan ikinci el eşya satışı yapan İlker Lazoğlu (36) ile tanıştı. Arkadaşlıkları kısa sürede aşka dönüştü ve ikili geçen aralık ayında nikah masasına oturdu. Ancak evlendiklerinin ilk haftası İlker Lazoğlu iddiaya göre "Samsun'dan taşınalım" demeye başladı. Genç kadın "Ailemi bırakamam" deyince üzerindeki baskı bir anda şiddete dönüştü. İddiaya göre kıskançlık yüzünden de eşiyle sürekli tartışan İlker Lazoğlu sokak ortasında genç kadını dövdü. Vatandaşlar genç kadını kurtarmaya çalışırken, İlker Lazoğlu "O benim karım, karışmayın" diyerek dövmeye devam etti. Polis geldiğinde ise olay yerinden kaçtı. Genç kadın boşanma davası açtı.

  'YA BENİMSİN YA TOPRAĞIN'

  Sabah gazetesinde yer alan habere göre 1.5 ay evli kaldığı İlker Lazoğlu'ndan boşanan Deniz Ceylan annesinin evine döndü. Ancak İlker Lazoğlu, genç kadının peşini bırakmadı. 'Ya benimsin ya toprağın' diyerek Deniz Ceylan'ı sokak sokak takip edip, ölümle tehdit etmeye başladı. Genç kadın defalarca polise giderek şikayette bulundu. Lazoğlu hakkında uzaklaştırma kararı verildi, yaralama suçundan da dava açıldı. Ancak İlker Lazoğlu aldığı uzaklaşma cezasını sık sık ihlal etti.

  ARKADAŞININ EVİNE SIĞINDI AMA...

  Ailesine zarar gelmesinden korkan genç kadın çareyi bir arkadaşının evine sığınmakta buldu. Ancak Lazoğlu, Deniz'in yerini öğrenmek amacıyla başka bir arkadaşını kaçırdı, bir süre tehdit ettikten sonra bıraktı. Genç kadın güvenli bir yere yerleştikten sonra facebook hesabı üzerinden bir video yayınlayarak, yardım istedi. Deniz Ceylan yayımladığı videoda, "Ölmekten korkuyorum saklanarak yaşıyorum. Yardımlarınızı bekliyorum. Bana ve aileme zarar gelmesinden çok korkuyorum. İlker Lazoğlu sürekli tehditlerine devam edip, tüm çevreme saldırıyor. Ve ben sonumun diğer kadınlar gibi olmasından çok korkuyorum. Saklanarak yaşamaktan bıktım. Lütfen bana yardım edin" dedi.

  'GELİNLİK DEĞİL KEFENİMİ PLANLIYOR'

  Deniz Ceylan yaşadıklarını şöyle anlattı:

  "Nikah yapmıştık, sonra düğün yapacaktık. Bana gelinlik almaktan bahsediyordu. Ama sanırım gelinlik değil kefenimi planlıyor. Korkudan sokağa çıkamıyorum. Beni ölümle tehdit ediyor. Günlerdir evde mahsur yaşıyorum. Adliyeye giderken arkadaşlarım ve kadın sivil toplum kuruluşlarındaki arkadaşlarım bana kalkan oluyor. Kimi önümde kimi arkamda yürüyor. Arkadaşlarımı çocuklarını öldürmekle tehdit ederek, yerimi öğrenmeye çalışıyor. Tabutum delil olacak."

  Evlendi, kabus daha ilk hafta başladı... Sosyal medyadan böyle seslendi

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı