Gündem Haberleri

  K. Irak PKK’nın idman sahası

  Nafiz ALBAYRAK, DHA
  03.10.2007 - 00:00 | Son Güncelleme:

  New York’ta bulunan Dışişleri Bakanı Ali Babacan düzenlediği basın toplantısında ABD ve Irak’tan PKK konusunda somut adım beklediklerini söyledi. PKK’daki ABD silahlarına da değinen Babacan "Ciddi yanlışlar yapılmış. Irak teröristlerin antrenman sahası oldu" dedi.

  DIŞİŞLERİ Bakanı ve Başmüzakereci Ali Babacan, PKK’nın elindeki ABD yapımı silahlarla ilgili soruşturmanın henüz sonuçlanmadığını söyledi. Babacan "Ancak, belli ki bu konuda çok ciddi yanlışlıklar yapılmış. Irak terörist grupların antrenman sahası haline geldi. Bu karmaşık ortamda belli ki Amerikalılar tarafından tam denetim yapılamadı, bu silahlar teröristlerin elinde çıkabiliyor. Soruşturma sonucu alındıktan sonra herşeyi göreceğiz" dedi.

  SOMUT ADIM İSTEDİK New York’ta bulunan Babacan, Türkevi’nde basın toplantısı düzenleyerek soruları yanıtladı. "PKK konusunda Kuzey Irak’taki yönetimin yanı sıra Irak merkezi yönetimi ve ABD’nin büyük bir kararlılıkla ve somut sonuçlar getirecek çaba içinde olmaları gerekiyor" diye konuşan Babacan Türkiye’nin görüşlerini ABD Dışişleri Bakanı Rice ve Irak Dışişleri Bakanı Zebari ile yaptığı görüşmelerde dile getirdiğini anlattı. Babacan, "Mücadeledeki kararlılığımızı vurguladık, mutlaka somut sonuçlar getirecek somut adımlar atılması gerektiğini tekrar tekrar vurguladık" diye konuştu.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı