Gündem Haberleri

  Jogging yapan hostese tecavüz

  Hürriyet Haber
  25.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İstanbul Hava Yolları'nda çalışan hostes Ö.A. dün Florya Atatürk Ormanı'nda jogging yaparken HAVAŞ işçisi Fuat Balkan'ın tecavüzüne uğradı. Genç hostesi iple boğmak isteyen saldırgana tesadüfen ormandan geçen komiser Sami Tanrıverdi engel oldu.

  BEŞ yıldır İstanbul Hava Yolları'nda hostes olarak çalışan 31 yaşındaki Ö.A. dün Florya Atatürk Ormanı'nda jogging yaparken HAVAŞ işçisi Fuat Balkan'ın tecavüzüne uğradı. Sapığın iple boğmak istediği genç hostesi, tesadüfen ormandan geçen komiser Sami Tanrıverdi kurtardı.

  Doğum gününü bir gün önce kutlayan hostes Ö.A., dün görevinden döndükten sonra Sefaköy Cennet Mahallesi'ndeki evinden spor yapmak için ayrıldı. Güzel hostes, 2 yıldır yaptığı gibi, koşu yapmak üzere Florya'daki Atatürk Ormanı'na gitti. Genç hostesi bir süredir taciz eden 23 yaşındaki HAVAŞ işçisi Fuat Balkan, ormandaki ıssız bir patikada Ö.A'nın karşısına çıktı. Yolunu kesen Balkan'ın kendisiyle birlikte olmak istediğini duyunca dehşete düşen genç hostes koşarak uzaklaşmaya çalıştı.

  REDDEDİLİNCE ÇILDIRDI

  Reddedilince çılgına dönen 23 yaşındaki 1 yıllık evli Balkan, hostesin üzerine yürüdü. Gözü dönmüş sapık ile hostes arasında bir süre boğuşma yaşanırken hostes Ö.A'nın çığlıklarını kimse duymadı. Tüm gücüyle direnen genç hostese tokat ve yumruk atmaya devam eden sapık Fuat Balkan, Ö.A.'nın yalvarmalarına rağmen iğrenç emelini gerçekleştirdi.

  Gözü dönmüş sapık daha sonra şok geçirip kendini kaybeden Ö.A.'yı kendisini şikayet etmemesi için yanında getirdiği panjur ipiyle boğarak öldürmek istedi.

  Bu sırada Florya Polis Okulu'ndaki görevinden çıkıp evine giderken kestirme olduğu için orman içinden geçen Komiser Sami Tanrıverdi kurbanını boğmaya çalışan sapığı fark etti. Perişan haldeki Ö.A.'nın çığlıklarını duyarak olay yerine koşan Komiser Tanrıverdi, pantolonunu bile toplamadan genç hostesin boğazını sıkmaya devam eden Balkan'ın üzerine atladı.

  Sapıkla bir süre boğuşan komiser, Balkan'ı etkisiz hale getirdikten sonra hemen cep telefonuyla Şenlikköy Karakolu'nu aradı. Kısa sürede olay yerine gelen polis ekibi şok geçiren Ö.A'yı hemen hastaneye götürdü.

  Olay yerine gelen başka bir polis ekibi Fuat Balkan'ı gözaltına alarak karakola götürdü. Balkan'ın yumruk darbeleri sonucu yüzü kanlar içinde kalan Ö.A. Sefaköy'deki özel Doğan Hastanesi'ne kaldırıldı. Gözüdönmüş sapığın saldırısına uğrayan Ö.A. polis otomobilinden sedyeye alınarak acil servise götürülürken, rahatsızlandığı için aynı hastaneye giden güzel hostesin ablası Mine Harman, yüzünü kapatan kardeşini giysilerinden tanıdı. Neye uğradığını şaşıran Harman, ‘‘Bu benim kardeşim. Ne oldu sana. Kim yaptı’’ diye feryat etti. Sinir krizleri geçiren abla güçlükle sakinleştirilirken saldırıya uğrayan kardeşi Ö.A. yüzüne aldığı darbeler nedeniyle hemen ameliyata alındı. Şenlikköy Karakolu'nda sorguya alınan Fuat Balkan ise ifadesinde, hostesi çok beğendiğini birkaç sefer kendisiyle birlikte olmak için teklifte bulunduğunu söyledi.

  Hostesi bir süredir takip ettiğini söyleyen 23 yaşındaki Balkan, ‘‘Daha önce de kendisiyle birlikte olmak için teklifte bulundum. Ama her seferinde beni reddetti. Hep aynı saatlerde ormana koşmaya gittiğini bildiğim için beklemeye başladım. Koşarken peşinden gittim. Kuytu bir yere gelince yolunu kesip bir kez daha teklifte bulundum. Beni reddedip, hakaret edince kendimi kaybettim’’ dedi.

  Komisere tebrik yağdı

  Jogging yaparken tecavüze uğrayan hostes Ö.A.'nın imdadına tesadüfen ormandan geçen genç komiser Sami Tanrıverdi (solda sivil giysili) yetişti. Sapığın iple boğmak istediği genç hostesin çığlıklarını duyup koşan komiser Tanrıverdi, Ö.A.'yı mutlak bir ölümden kurtardı. Tanrıverdi'nin cep telefonuyla olay yerine çağırdığı polis ekibi şok geçiren Ö.A.'yı hemen hastaneye götürdü. Şenlikköy Karakolu'ndaki polis arkadaşları kahraman komiseri cesaretinden dolayı kutladılar.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı