Gündem Haberleri

  Jetkent sakinleri adliyeye başvurdu

  A.A
  16.01.2006 - 13:08 | Son Güncelleme:

  Fadıl Akgündüz hakkında açılan davalar nedeniyle dairelerine tedbir konulduğunu öne süren Beylikdüzü'ndeki Jetkent-1 sakinleri, Bağcılar Adliyesi'ne başvurarak tedbir kararının kaldırılmasını istedi.

  Üzerinde “Fadılzede” yazılı 4 otobüsle Beylikdüzü'nden Bağcılar Adliyesi'ne gelen grup adına bir basın açıklaması yapan Jetkent-1 Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Nevzat İnce, siteden daire satın alan ve paralarını son kuruşuna kadar ödeyen 800 vatandaşın, dairelerinin tapusunu alamadığını savundu.

  Mahkemenin, bütün dairelere Fadıl Akgündüz'ün kabul ederek tedbir koyduğunu öne süren İnce, “Akgündüz, bütün bu insanlardan dairelerin parasını aldığı halde mahkemede tedbirin kaldırılmamasını istemiştir. Yani, 'fillerin tepişmesinden ezilen hep çimler olmuştur' misali ezilen hep bizler olduk” diye konuştu.

  İnce ve beraberindekiler daha sonra, Bağcılar 1. Asliye Ceza Mahkemesi'ne, daireler üzerindeki tedbir kararının kaldırılması istemiyle birer dilekçe sundu.

  Dilekçelerde, dairelerin yaklaşık 5 yıl önce teslim alındığı, bu süreden beri kullanıldığı, ancak tapu alınamadığı savunularak, tedbir kararının kaldırılması talep edildi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı