Gündem Haberleri

  Jehan Barbur

  Hürriyet Haber
  29.09.2012 - 14:53 | Son Güncelleme:

  Ghetto
  04.10.2012
  21:30

  Jehan Barbur bu kez hayata ''Sarı' bir filtreden bakıyor.

  Jehan Barbur 'Uyan' ve 'Hayat' albümlerinin ardından 'Sarı' ile tekrar dinleyiciyle buluşuyor. Albümün ilk konseri Ghetto'da.

  Jehan Barbur'un üçüncü albümü 'Sarı'nın prodüktörü sanatçının kendisi. 'Uyan' ve 'Hayat' albümlerinde olduğu gibi 'Sarı' albümünde de şarkıların birçoğunun sözü ve bestesi Jehan Barbur'a ait. Albümde kendi parçaları dışında, bir Bülent Ortaçgil şarkısı olan Dalyan Deltası'nın yeni yorumu ile müziği Cahit Berkay'a ait olan Kırık Bir Aşk Hikayesi Jehan Barbur'un sözleriyle yer alıyor.

  12 Nisan 1980 yılında doğdu. Üniversiteden sonra İstanbul'a yerleşip, 2004 - 2009 tarihleri arasında birçok farklı grupta solist olarak çalıştı, reklam cıngılları seslendirdi ve birçok dizi ve sinema filmi müziğine sözleri ve sesiyle hayat verdi. 2011'de gösterime girmiş olan Ümit Ünal'ın yazıp yönettiği 'Nar' adlı filmde Jehan Barbur 2011 Yeşilçam Film Akademisi Ödülleri (YEFA) kapsamında bu filmde seslendirdiği; sözü Ümit Ünal'a müziği Selim Demirdelen'e ait olan Nar Taneleri' adlı şarkı ile "En İyi film şarkısı" dalında Selim Demirdelen ile birlikte ödülü paylaştı. 2009 Şubat ayında prodüktörlüğünü üstlendiği kendi söz ve bestelerinden oluşan şarkıların yer aldığı, ilk albümü 'UYAN' ADA Müzik etiketiyle raflardaki yerini aldı. 2010 yılında Sarp Maden ile ortak bir bestesi dışında, tüm şarkıların söz ve müziğinin kendisine ait olan ve prodüktörlüğünü kendi üstlendiği ikinci albümü 'HAYAT'ı yine ADA Müzikten çıkardı.

  Ne kadar:

  Tam 33.00 TL Öğrenci 28.00 TL

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı