Gündem Haberleri

  Java Master yarışması'nda Türkiye üçüncü oldu

  Hürriyet İnternet
  23.08.2006 - 13:01 | Son Güncelleme:

  SUN MICROSYSTEMS ve BENQ MOBILE tarafından organize edilen uluslararası Java Master Yarışması'nda finale kalan Cumhur Çevik, Türkiye'ye üçüncülük ödülünü getirdi.

  Cep telefonları üzerinde uygulama geliştirmeye imkan tanıyan Java programıyla geliştirilen yeni nesil programların yarıştığı Java Masters yarışmasında "öğrenci" ve "profesyonel" kategorilerinde olmak üzere 10'ar uygulama finale kalmıştı.

  Finale kalan başlıca ülkeler; Avusturya, Brezilya, Çin, Hırvatisyan, Finlandiya, Almanya, Hindistan, İtalya, Norveç, Polonya, İsviçre, Tayland, TÜRKİYE, Ukrayna ve UK'den oluşuyordu.

  Mobil oyunlar, GPS(konum belirleme) uygulamaları ve sohbet - mesajlaşma programlarının yarıştığı bu uygulamalar arasında Cumhur Çevik tarafından geliştirilen "Chatrise" adlı uygulama TÜRKİYE'ye üçüncülük ödülü getirdi.

  Türkiye'nin üçüncü olduğu yarışmada; Cep telefonları ile çekilen fotoğrafların internet üzerinde tutulan albüme gönderilmesini sağlayan "Mobile Webcam"adlı uygulamayla Almanya ikinci, cep telefonu üzerinde in-time iş ve müzik uygulamaları yapmaya izin veren "LyricsMediaPlayer" adlı sistemiyle Çin, birinci oldu.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı