Gündem Haberleri

  Japon kızı, ilanla Türk koca arıyor

  Neslihan AKDAŞ / MAGAZİN SERVİSİ
  20.12.2001 - 01:58 | Son Güncelleme:

  Hürriyet'e ‘‘Benimle evlenir misiniz?’’ ilanı vererek, düşünce yapısına uygun bir Türk genci arayan Japon Kuni Nakazono, ilana yanıt veren Türk gençleri arasından birini seçecek.

  Japon televizyon kanalı Nippon TV'de kadınlara yönelik yayınlanan ‘‘Denpaşoğnen’’ programı, ocak ayının ilk ayında yayınlanacak bölümünde bu kez Türk erkeğiyle evlenmek isteyen bir Japon kızının dileğini yerine getirecek. Bu amaçla kendilerine başvuran kızlar arasında bunu en çok isteyen kız olduğu için Kuni Nakazono'yu seçen programcılar, Kuni'nin İstanbul'daki macerasının da anlatılacağı bölüm için 4 gündür İstanbul sokaklarında Kuni'yi takip ediyorlar.

  ARADIĞIM AŞKI BULACAĞIM

  Ülkesi Japonya'da bir huzurevinde çalışan Kuni, Türk erkekleri hakkında geniş bir bilgiye sahip değil. Yalnızca programdaki tanıtımlardan öğrendiği kadarıyla Türk erkeğini tanıyor. İstanbul'a gelirken çok da korkmadığını söyleyen Japon kızı, bu yaşına kadar hiç aşık olmamış. Aradığı aşkı Türkiye'de bulacağına inanıyor.

  ÖNEMLİ OLAN İŞARET DİLİ

  Asıl amacının evlenmek olmadığını, önce bir sevgili bulmak istediğini belirten Kuni Nakazono, yalnızca Japonca bilmesine rağmen dil probleminin önemli olmadığını ve işaret dilinin ilk başta yeterli olacağını düşünüyor.

  Kuni, cumartesi günü kendisiyle görüşmeye gelen erkeklerle birer birer görüşecek ve beğendikleri ile ikinci randevusunu pazar günü gerçekleştirecek. Pazar günkü görüşmeden sonra da beyaz atlı prensini seçecek. Eğer evlenmeye karar verirlerse Nippon TV düğün masraflarını karşılayacak.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı