Gündem Haberleri

  Japon Büyükelçi: Olimpiyatlara gelen Türkleri ben karşılayacağım

  Hürriyet Haber
  09.09.2013 - 14:22 | Son Güncelleme:

  Arjantin'de 2020 Olimpiyatları için Türkiye ve Japonya arasında yaşanan büyük rekabetin Tokyo'nun zaferiyle sona ermesinin ardından Ankara'da Japonya ile ilk resmi temas bugün yaşandı.

  Japon Büyükelçi: Olimpiyatlara gelen Türkleri ben karşılayacağım

  Ankara'daki görev süresi sona erdiği için Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ'ı Başbakanlık'ta ziyaret eden Japonya Büyükelçisi Kiyoshi Araki, gönül aldı. Araki, "Emekli olarak Japonya'ya dönüyorum. Size söz veriyorum; 2020'de olimpiyatlar için Tokyo'ya gelecek Türk heyeti karşılayan da bizzat ben olacağım..."

  BOZDAĞ: İSTANBUL HEM ASYA'DA, HEM AVRUPA'DA...

  Yaklaşık 40 dakika süren görüşmede, ağırlıklı olarak 2020 Olimpiyatları evsahipliği yarışı elealındı. Edinilen bilgiye göre Başbakan Yardımcısı Bozdağ, 2020 Olimpiyatları’nı kazanan Japonya ve Tokyo’yu tebrik ederek, şöyle konuştu; “Tokyo’da 1964 yılında olimpiyatlar yapılmıştı. İstanbul kazanamaması nedeniyle üzüldük. İstanbul hem Asya hem de Avrupa’da buluşturan tek şehirdir. Olimpiyatlar İstanbul’da yapılmış olsaydı ilk defa hem Asya hem de Avrupa’da yapılmış bir olimpiyat olacaktı...”

  Japonya’nın Ankara Büyükelçisi Kiyoshi Araki’nin ise görüşmede Tokyo ile İstanbul arasında son ana kadar güzel bir yarış olduğunu belirterek, “Ben emekli oluyorum. 2020’de Tokyo’da yapılacak olimpiyatlarda Türk heyetini karşılayan ve ağırlayan gönüllere arasında yer alacağım” dedi.

  Japon Büyükelçi: Olimpiyatlara gelen Türkleri ben karşılayacağım

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı