GeriGündem Jandarmanın müthiş operasyonuna ödül
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  2
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Jandarmanın müthiş operasyonuna ödül

Jandarmanın müthiş operasyonuna ödül

Diyarbakır’ın Eğil ilçesinde içerisinde kadın ve çocukların da bulunduğu 12 kişinin mahsur kaldıkları Dicle nehrinden kurtarılmasında görev alan jandarma pilotları ödüllendirildi. Ödülleri Jandarma Havacılık Daire Başkanı Tuğgeneral Ali Doğan verdi.

Diyarbakır’ın Eğil ilçesinde içerisinde kadın ve çocukların da bulunduğu 12 kişinin mahsur kaldıkları Dicle nehrinden kurtarılmasında görev alan jandarma pilotları Sikorsky firması tarafından ödüllendirildi.

Operasyonda helikopter su yüzeyine indirilmişti.  Bu hareket Skorsky helikopteriyle yapabilecek en zor ve riskli faaliyetlerden biri olarak değerlendiriliyor. Bu operasyonu gerçekleştiren ve ihbarın gelmesinin ardından 40 dakika içinde kurtarma faaliyetini tamamlayan Jandarma Pilot Binbaşı Utku Aşkın, Jandarma Pilot Yüzbaşı Aycan Savaş ve Jandarma Teknik Astsubay Çavuş Güner Kızıl  ‘Kurtarma Ödülü’ ve ‘Takdirname’ ile ödüllendirildi.

Eğil’de 12 kişi serinlemek için Dicle nehrine girmiş, daha sonra suların aniden yükselmesiyle birlikte nehrin ortasındaki bir adacıkta mahsur kalmıştı.

SON 24 SAATTE NE OLDU?

Son 24 saatte ne oldu? (04.01.2019) İşte Türkiye ve dünya gündemine dair gelişmeler, son 24 saatte yaşanan olaylar..

Yorumları Göster
Yorumları Gizle