Gündem Haberleri

  Büyük operasyon... Asker elini nereye atsa para buldu

  Fırat ALKAÇ/İSTANBUL
  04.01.2018 - 09:04 | Son Güncelleme:

  İstanbul Beyoğlu’nda ellerindeki yüklü miktarda sahte dolarlarla iki kalpazanın bir otele yerleştikleri bilgisini alan jandarma, operasyonda yaklaşık 2 milyon lira değerinde sahte para ele geçirdi. Şüphelilerden biri tutuklanırken, iki kişi adli kontrolle serbest kaldı.

   Büyük operasyon... Asker elini nereye atsa para bulduİstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin yaptığı çalışmada, S.B. ve Ö.K. isimli iki kalpazanın ellerinde bulunan sahte paraları piyasaya sürmek üzere İstanbul’a gelerek Beyoğlu’nda bir otele yerleştikleri bilgisini aldı.

  İki kalpazanı takibe alan jandarma, şüphelilerin kaldıkları oteli belirledi. Otel odasına yapılan operasyonda 1740 adet sahte 100 ABD doları ele geçirildi. İki şüpheli de otelden kaçamadan yakalandı.

  Büyük operasyon... Asker elini nereye atsa para buldu

  Paraları Beyoğlu’nda piyasaya süreceklerdi

  Ekipler, dolandırıcılıktan çok sayıda sabıkası bulunan şüpheli S.B. ve Ö.K. ile irtibatlı olduğu düşünülen S.Ş.'nin Bağcılar’daki evine de baskın düzenledi. Evde yapılan aramada 394 adet sahte 100 ABD doları, 485 adet sahte 200 Euro, 299 adet sahte 200 TL ve 33 adet sahte 100 TL ele geçirildi. S.Ş. de gözaltına alındı.

  Büyük operasyon... Asker elini nereye atsa para bulduYapılan incelemede, şüphelilerin diğer illerden geldikleri ve dikkat çekmeden alışverişin yoğun olduğu bölgelerde ellerindeki sahte paraları piyasaya sürebilmek için Beyoğlu’nda bir otele yerleştikleri anlaşıldı. Gözaltına alınan şüphelilerden S.Ş. tutuklanırken, S.B. ve Ö.K. adli kontrol ve yurt dışına çıkış yasağı konularak serbest bırakıldı.

  Büyük operasyon... Asker elini nereye atsa para buldu

   

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı