Gündem Haberleri

  Jandarmadan sahte içki operasyonu

  A.A
  20.10.2008 - 12:21 | Son Güncelleme:

  Jandarma ekipleri, daha önce sahte içki ürettikleri gerekçesiyle gözaltına alınan 2 kişiyi, yediemin olarak mahkemeden teslim aldıkları araç ve gereçlerle içki imalatı yaparken suçüstü yakaladı.

  Yenimahalle ve Altındağ ilçelerinde sahte içki üretildiği bilgisini alan Jandarma ekipleri, iki ayrı adrese eş zamanlı operasyon düzenledi. Operasyonda Osman B. ve Serkan S. suçüstü yakalandı.

  Jandarma ekiplerinin imalathanelerde yaptığı aramalarda 413 adet 20 cc, 589 adet 35 cc ile bin 395 litre doluma hazır sahte rakı, 2 adet tekel baskı aparatı, 2 adet filtre, 4 adet viski etiket ofset baskı, 15 litre viski tatlandırıcı, bin 413 adet viski etiketi ile 2 bin 845 adet şişe ve 4 bin 784 adet şişe kapağı ele geçirildi.

  İşlemleri tamamlanan zanlılar adli makamlara sevk edildi. Gözaltına alınan kişiler hakkında daha önceden de aynı olaydan 2 kez işlem yapıldığı belirlendi.

  Yapılan araştırmada, zanlıların geçen yıl Haziranda bir kuruyemişçide, Aralıkta ise Mamak ilçesinde sahte içki üretip sattıkları tespit edildi.
  Önceki olaylarda tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan zanlıların, içki imalatında kullandığı araç ve gereçleri de mahkemeden yediemin olarak teslim aldıkları ve serbest kaldıktan kısa süre sonra tekrar sahte içki imalatı yaptıkları öğrenildi.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı