GeriGündem Jandarmadan İBB Zabıta Müdürlüğü'ne baskın
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  85
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Jandarmadan İBB Zabıta Müdürlüğü'ne baskın

Jandarmadan İBB Zabıta Müdürlüğü'ne baskın
refid:12044062 ilişkili resim dosyası

İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Edirnekapı'da bulunan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Avrupa Yakası Zabıta Müdürlüğü'ne operasyon düzenledi.

Sabah saatlerinde gerçekleşen operasyonun, hafriyat dökümlerinde yaşanan yolsuzluktan kaynaklandığı öne sürüldü. Operasyonda, 16 belediye çalışanının gözaltına alındığı ifade edildi.

 

TOPBAŞ'DAN OPERASYON AÇIKLAMASI

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, jandarma ekiplerinin Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı Avrupa Yakası Şube Müdürlüğüne yaptığı operasyona ilişkin konunun önceden takip edildiğini ve bugün sonuçlandığını bildirdi.

Kadir Topbaş, İstanbul Valiliğinin bilgisi dahilinde il jandarma ekiplerinin sabah erken saatlerde bir operasyon yaptığını, kendisine de bilgi verildiğini ifade ederek, operasyonda zabıtanın da içinde olduğu bir grubun gözaltına alındığını söyledi.

Konu hakkında soruşturma yapılacağını ve detayların daha sonra açıklanacağını kaydeden Topbaş, “Önemli bir çalışma yapıldı. Önceden beri üzerinde takip vardı. Bu takipler de bugün neticelendi” diye konuştu.

Topbaş, “Daha önce de istismar konusunda şikayetler vardı ve 3 kişiyi görevden aldık. Takip ediliyor elbette. Bunlar istismara açık noktalar. Takip sonucunda böyle bir yanlış yapan insanlardan bahsediliyor. Jandarma da gereken işlemi yaptı” dedi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle