Gündem Haberleri

  Jandarma'dan gülümseten tweet: 'Karanlık güçlerin korkulu rüyası...'

  Hürriyet Haber
  04.05.2017 - 16:30 | Son Güncelleme:

  Jandarma Genel Komutanlığı'nın resmi Twitter adresinden bugün yapılan paylaşım sosyal medya takipçilerinde kısa süreli şaşkınlığa yol açtı. 4 Mayıs Dünya Star Wars Günü'ne gönderme yapılan paylaşımda, 'StarWarsDay' hashtagine yer verilirken, "Karanlık güçlerin korkulu rüyası jandarma" mesajı ve filmden bir kare ile Jandarma personelinin fotoğrafının birleşiminden oluşan görsel dikkat çekti. Gülümseten mesaj kısa sürede sosyal medyanın gündemine oturdu.

  Sinema tarihinin klasiklerinden Yıldız Savaşları (Star Wars) serisinin hayranları tarafından her yıl 4 Mayıs günü, 'Dünya Star Wars Günü' olarak kutlanıyor. İngilizce'si, "May the force be with you" olan, "Güç seninle olsun” repliğinin okunuşunda yapılan bir kelime oyunuyla, "May the fourth be with you" Star Wars günü olarak kabul ediliyor. Öte yandan 4 Mayıs, filmin baş karakteri Luke Skywalker günü olarak da anılıyor.

  Star Wars çılgınlığına bu yıl Jandarma Genel Komutanlığı da katıldı. Jandarma'nın resmi Twitter adresi olan @jandarma adresinden bugün yapılan paylaşımda 4 Mayıs Dünya Star Wars Günü'ne gönderme yapılarak, "Karanlık güçlerin korkulu rüyası @jandarma... #StarWarsDay" mesajı yayınlandı. Mesajda filmden bir kare ile Jandarma personelinin fotoğrafının birleşiminden oluşan görsel de dikkat çekti. 

  İşte kısa sürede sosyal medyanın gündemine oturan o mesaj:

  Jandarmadan gülümseten tweet: Karanlık güçlerin korkulu rüyası...

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı