Gündem Haberleri

  Jandarma sivil memur mülakatları ne zaman? JGK sonuç sorgulama

  Hürriyet Haber
  14.12.2017 - 10:09 | Son Güncelleme:

  Jandarma sivil memur alımı sonuçlarının açıklanması ardından gözler sonuçlara çevrildi. Uygulamalı Meslek Bilgisi Sınavı ve/veya Mülakat Tarihleri ve Yeri, internette açıklanan tarih ve saatlerde gerçekleşecek. Peki Jandarma sivil memur mülakatları ne zaman?

  Jandarma sivil memur alımı sonuçları açıklandı. Adaylar, Jandarma Genel Komutanlığı'nın resmi internet sitesi olan https://vatandas.jandarma.gov.tr/ adresi üzerinden bireysel sonuçlarını görüntüleyebilir. İşte Jandarma sivil memur alımı sonuç sayfası ve mülakat süreciyle ilgili merak edilenler!

  28 Kasım’da başvuru süreci sona eren Jandarma sivil memur alımı sonuçları bugün erişime açıldı. Jandarma Genel Komutanlığı ve Jandarma Sahil Güvenlik Akademisi “Mühendis, Mimar, Uzman Mütercim, Avukat, Veteriner pozisyonlarında yapılacak. Ayrıca alım yapılacak diğer pozisyonlar şöyle: Aşçı, Bahçevan, Berber, Terzi, Hizmetli, Memur, Grafiker, Hemşire, Teknisyen, Kasap, Zabıt Katibi” kadroları için toplam 222 sivil memur alımı yapılması için bir ilanını yayımlamıştı.

  SONUÇ SORGULAMA SAYFASI

  SONUÇLAR NASIL KONTROL EDİLECEK?

  Jandarma teşkilatı tarafından yapılan açıklamaya göre; Başvuru tarihleri içinde başvurularını tamamlayan adayların merak ettikleri sorular arasında yer alan Jandarma Sivil Memur alımı sonuçları www.jandarma.gov.tr internet adresinden, tebliğ niteliğinde duyurulacaktır. Ayrıca posta veya telefon yoluyla tebligat yapılmayacaktır. Sonuçlar açıklandığında aşağıdaki link üzerinden kontrol edebilirisiniz…

  MÜLAKATLAR NE ZAMAN YAPILACAK?

  Jandarma sivil memur alımı sonuçları ardından gözler mülakat sürecine çevrildi.Uygulamalı Meslek Bilgisi Sınavı ve/veya Mülakat Tarihleri ve Yeri 02-12 OCAK 2018 tarihleri arasında, internette açıklanan tarih ve saatlerde, Jandarma ve Sahil Güvenlik yapılacak.

  MÜLAKATTA BU BELGELER İSTENECEK

  Başvurusu kabul edilen ve kontenjana giren adaylar, uygulamalı meslek bilgisi sınavı ve/veya mülakata gelirken, aşağıda belirtilen belgeleri, yarım kapak karton dosya içinde, diploma en altta olacak şekilde sıra ile takarak internette belirtilen açıklamaya göre tanzim ederek getireceklerdir:

  a. Diploma veya geçici mezuniyet belgesinin noter onaylı sureti (öğrenim durumları, unvanların karşısında belirtilen okulların bölümleri ile aynı olacaktır, denk olanlar (bölüm isminin değişmesi v.b.) veya yurt dışında öğrenim görenler için, Yüksek Öğretim Kurulundan alınmış denklik belgesi eklenecektir).

  b. Adaya ait (2) adet nüfus cüzdanı fotokopisi, aslı adayların yanında bulunacaktır.

  c. İstenilen öğrenim durumuna göre girilmiş olan 2016 KPSS sonuç belgesi fotokopisi veya internet çıktısı.

  ç. Tablo-1 ve Tablo-2’de müracaat edeceği unvana ait personelde aranan nitelikler ile ilgili belgelerin noterden onaylı suretleri (Örneğin; Doğalgaz ve Sıhhi Tesisatçılık,Kalorifercilik Alanında Ustalık/Kalfalık Belgesi vb.),

  d. Son üç ay içinde çekilmiş (12) adet renkli vesikalık fotoğraf (fotokopi kabul edilmeyecek).

  e. Erkek adaylar için askerlik şubelerinden alınacak Askerlik Durum Belgesi.

  f. Cumhuriyet Savcılığından alınacak adli sicil kaydı, (E-Devlet çıktısı kabul edilmeyecek)

  g. İkametgâh Belgesi (nüfus müdürlüklerinden alınacak).

  ğ. Şehit, malül ve muharip gazi eş ve çocuklarının, anne, baba veya eşinin şehit/gazi olduğunu gösterir belge. (SGK’dan şehit ve vazife malulü alındığına dair yazı ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlükleri tarafından verilen şehit ve vazife malulü yakını olduğunu gösterir kimlik kartının aslı veya fotokopisi).

  h. YDS puanı istenilen branşlara başvuran adaylar için, son beş yıl içerisinde alınmış YDS sonuç belgesi fotokopisi veya internet çıktısı. (ÖSYM aşkanlığınca eşdeğerliği kabul edilen sınavlara ait belgeler getirilecektir.)

  ı. Adaylar, yukarıda belirtilen belgeleri yarım kapak karton dosya içerisinde, diploma fotokopisi en altta olacak şekilde sıralayıp takarak getireceklerdir. (Belgeler delinerek, yarım kapak karton dosyaya, tek tek çevrilebilecek şekilde takılacak, plastik dosya, cepli föy vb. dosyaya kesinlikle konulmayacaktır.)

  i. Adayların sınavlara gelirken yanlarında getirecekleri malzemeler; yumuşak uçlu kurşun kalem, siyah tükenmez kalem veya dolmakalem, silgi ve kalemtıraş,

  j. Cep telefonu, elektronik/mekanik cihazlar, her türlü iletişim aracı, fotoğraf makinesi vb. araçlar ile silah ve benzeri teçhizatlar sınava girişte kesinlikle alınmayacaktır. Adayların belirtilen bu malzemeleri sınava gelirken getirmemeleri uygun olacaktır.

   

  Etiketler:
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı