GeriGündem Jandarma astsubay mülakat tarihleri ne zaman?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Jandarma astsubay mülakat tarihleri ne zaman?

Jandarma astsubay mülakat tarihleri ne zaman?

Jandarma Genel Komutanlığı bünyesine alımı gerçekleştirilecek olan astsubay adayları için sınav çağrısı kurumun resmi internet sitesi üzerinden yayımlandı. Jandarma ve Sahil Güvenlik Komutanlığı'nda gerçekleştirilecek olan astsubay alımı mülakat tarihleri ne zaman olacak? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

Jandarma astsubay alımı mülakat tarihleri ve sınav çağrısı 8 Nisan Pazartesi günü yayımlandı. Binlerce kişinin katılım göstereceği sınav için detayları yayımlayan Jandarma Genel Komutanlığı, mülakat tarihleri ile merak edildi. Peki, Jandarma astsubay alımı mülakat tarihleri ne zaman olacak? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

JANDARMA ASTSUBAY MÜLAKAT TARİHLERİ NE ZAMAN OLACAK?

Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığının gerçekleştireceği Jandarma astsubay mülakatları 15 Nisan-31 Mayıs tarih aralığında tamamlanacak. 

ADAYLAR MÜLAKATLARDA NELERLE KARŞILAŞACAK?

Adaylar mülakat aşamasında şu adımlardan geçecek;

Fiziki Kontrol :

(1) Adaylar fiziki yeterlilik sınavına girmeden önce Fiziki Kontrol Komisyonu tarafından kontrolden geçirilir.

(2) Fiziki Kontrol, TSK, J.Gn.K.lığı ve S.G.K.lığı Sağlık Yeteneği Yönetmeliğine göre yapılır. Her bir aday asgari standartları sağlamak zorundadır. Ayrıca TABLO-1‟de örneği bulunan Vücut Kitle Ġndeksi (VKĠ) çizelgesi esaslarına göre her bir adaya not verilir.

(3) Fiziki Kontrol Komisyonu asgari standartları sağlayan adaylar hakkında “Astsubay Eğitim Merkezi Komutanlığı öğrenci adayı olur”, sağlayamayan adaylar hakkında “Astsubay Eğitim Merkezi Komutanlığı öğrenci adayı olamaz” şeklinde karar verir. “Astsubay Eğitim Merkezi Komutanlığı öğrenci adayı olamaz” kararı verilen adaylar hakkında gerekçe belirtilir.

(4) Hakkında “Astsubay Eğitim Merkezi Komutanlığı öğrenci adayı olamaz” kararı verilen adaylar, itiraz hakkını kullanabilir, sonucun değişmemesi durumunda diğer sınav aşamalarına geçemezler.

Fiziki Yeterlilik Sınavı :

(1) Fiziki Kontrol Komisyonları tarafından “Astsubay Öğrenci Adayı Olur” kararı verilenler, fiziki yeterlilik sınavına alınırlar.

(2) Fiziki yeterlilik sınav komisyonu aday değerlendirme ve seçmesini, adayın mevcut durumunu bizzat görerek yapar.

(3) Fiziki yeterlilik sınavı; adayın bedeni kabiliyeti ve fiziki yapısı değerlendirilmek üzere TABLO-4‟de örneği bulunan parkurda uygulamalı olarak yapılır. Erkek ve kadın adayların sınavları farklı kriterlere göre değerlendirilir.

(4) Başarılı olmak için yüz tam puan üzerinden en az altmış puan almak zorunludur.

Mülâkat Sınavı :

(1) Fiziki yeterlilik sınavında başarılı olan adaylar, mülâkat sınav komisyonu tarafından mülâkat sınavına tabi tutulurlar.

(2) Değerlendirmede adayın;

(a) Konu hakkında bilgi düzeyi,
(b) Kendisinden istenileni kavrama,
(c) Özgüveni,
(ç) Ġfade etme yeteneği,
(d) Beden dilini kullanma becerisi,
olmak üzere beş ayrı kritere göre her bir kriter yirmi (20) puan olmak üzere toplam yüz (100) tam puan üzerinden yapılır. Adayın mülâkat sınavından başarılı olabilmesi için yüz (100) puan üzerinden en az altmış (60) puan alması gerekir.

TABLOLARI GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ

Yorumları Göster
Yorumları Gizle