GeriGündem James Bond'un pabucunu dama atacak
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

James Bond'un pabucunu dama atacak

James Bond'un pabucunu dama atacak
refid:17809736 ilişkili resim dosyası

Rusya bu oyunu konuşuyor… Haki rengi giyinmiş, Rusya Başbakanı Vladimir Putin’e benzetilen ajan ve seksi yardımcısı görev peşinde koşuyor.

Rus firması Progrestar tarafından üretilen bilgisayar oyununda, komuta Putin’in elinde. Temmuz 2010’da ABD’de yakalandıktan sonra üne kavuşan "Kızıl Ajan" Anna Chapman ise Putin’in yardımcısı konumunda.

 

Progrestar şirketinin pazarlama müdürü Varvara Zolotova, büyük ilgi görmesini bekledikleri “Voinushka”, yani “Vur Onları” adlı oyunda, ana karakter olarak neden Putin'i seçtikleri sorusuna, “O gerçek hayatta nasıl bir liderse, gençler için de aynısı” diye yanıt verdi.

 

GÜR SAÇLI PUTİN

Oyunun üreticileri, Putin’i gençlere sevdirmek amacıyla Rus Başbakan'ın dış görünüşünde bazı değişiklikler yapmış. Putin, hayli genç olduğu gibi gür saçlara sahip bir ajan kılığına girmiş.

 

İnternet üzerinden oynanacak oyunun açılışında haki rengi üniformasının kollarını sıyırmış halde görünen Putin, silahını James Bond tarzı tutarken görülüyor.

 

Geçtiğimiz ay piyasaya sürülen oyun, Rusya’nın en ünlü iki sosyal paylaşım ağı Vkontakte ve Odnoklassniki’de oynanabiliyor.

 

EN ÜNLÜ RUS LİDER

Her ne kadar oyun Putin’in imajını gençlerin gözünde güçlendirse de, Rusya Başbakanı’nın yardımcılarından Dimitri Peskov, oyunu üreten Progrestar şirketine kendilerine danışmadığı için tepkili.

 

Peskov, “Putin’i seçerken bizden izin almadılar” derken, Zolotova, “Oyunu yapmadan önce düzenlediğimiz ankette, gençlerin Putin’i hem politikacı hem de birey olarak çok beğendiğini gördük” dedi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle