Gündem Haberleri

  "James Bond"luktan emekli oluyor

  Hürriyet Haber
  01.10.2003 - 11:54 | Son Güncelleme:

  Sinema dünyasının en ünlü ajanı 007 James Bond'a 22'nci macerasından itibaren yeni bir aktör can verecek. Beyazperdenin şu andaki James Bond'u Pierce Brosnan, 21'nci filmin ardından ''emekli olarak'' yerini Clive Owen'a bırakacak. ''The Bourne Identity'' ve ''Gosford Park'' adlı filmlerde rol alan Owen,yapımcılara Brosnan tarafından önerildi.

  39 yaşındaki Owen'ın rol için yapımcılar tarafından da uygun görüldüğü ve büyük bir aksilik olmazsa yeni James Bond filminde izleyici karşısına çıkacağı açıklandı.

  Ian Fleming'in kaleme aldığı dünyanın en ünlü ajanı James Bond, beyazperdeye gözlerini 1962 yılında ''Dr. No'' adlı filmle açtı. 007 Bond'u sinemada Sean Connery, George Lazenby, Roger Moore, Timothy Dalton ve Pierce Brosnan canlandırdı.

  ''From Russia With Love'' ve ''World is not Enough'' adlı maceralarının bazı bölümleri  Türkiye'de çekilen James Bond,  en çok ünlü aktör Sean Connery ile bütünleşti. Aktör, yapılan birçok ankette ''En Sevilen James Bond'' seçildi.
   
  50 yaşındaki ünlü aktör Pierce Brosnan, James Bond serisinin, ''World is not Enough'', ''Golden Eye'', ''Die Another Day'' ve ''Tomorrow Never Dies'' adlı filmlerinde rol almıştı.
  Pierce Brosnan'ın son kez James Bond olarak kamera karşısına geçeceği serinin 21'nci filmi ''Everything or Nothing'' adını taşıyor.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı