GeriGündem Jagger'ın albümünü sadece 954 kişi aldı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Jagger'ın albümünü sadece 954 kişi aldı

Mick Jagger'ın basın sözcüsü, sanatçının üçüncü solo albümünün çok az satmasıyla ilgili olarak ‘‘konuşmak için henüz çok erken’’ diyor.

Efsanevi Rolling Stones topluluğunun solisti Mick Jagger'ın üçüncü solo albümü olan ‘‘Goddess In The Doorway’’, ülkesi İngiltere'de satışa çıktığı ilk gün sadece 954 adet sattı. Sanatçıyı ve plak şirketini kelimenin tam anlamıyla yıkan bu gelişmenin ardından, Jagger'ın basın sözcüsü Bernard Doherty, ‘‘Albüm satışlarıyla ilgili bir yorum yapamam. Konuşmak için henüz çok erken’’ dedi.

Mick Jagger'ın Rolling Stones ile yaptığı albümler, dünya çapında milyonlarca kişi tarafından satın alınırken, sanatçının üçüncü solo albümünde böylesi bir düş kırıklığı yaşaması, müzik camiasında da soğuk duş etkisi yarattı. Medyada geniş bir şekilde tanıtılan albümün niye ilgi görmediği ise büyük bir soru işareti.

Yeni albümünü, Jagger'ın albümüyle aynı gün piyasaya sunan genç şarkıcı Robbie Williams'ın ‘‘Swing While You're Winning’’ adlı çalışması ise 73 bin adet sattı.

Müzik çevreleri, Jagger'ın albümünün satış rekorları kırmasının beklenmediğini ama 954 albüm satılmasının da tam bir trajedi olduğunu belirttiler. 58 yaşındaki Mick Jagger, kısa bir süre önce, hayat tarzını değiştirdiği, kötü alışkanlıklarını bıraktığını, uyuşturucu, sigara ve hızlı partilere son verdiğini açıklamıştı. Şimdi bazı muzip müzik yazarları, rock dünyasının simge isminin düşüşünü bu açıklamaya bağlıyor.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle