Gündem Haberleri

  Jagger: Evli değiliz ki!

  Hürriyet Haber
  20.01.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Rock müziğin efsane topluluğu Rolling Stones'un solisti Mick Jagger, boşanma davası açan eşi Jerry Hall ile evliliğinin yasal olmadığını öne sürdü. Brezilyalı bir modeli hamile bıraktığı haberleri üzerine evliliği yıkılan Jagger, iddiasının kabul edilmesi halinde 16.5 trilyonluk tazminattan kurtulacak.

  Jagger'ın avukatları önceki gün İngiliz The Mirror Gazetesi'ne konuştu ve 8 yıl önce Endonezya'nın Bali adasında bir Hindu düğünüyle yaşamlarını birleştiren çiftin evliliklerinin yasal olmadığını, çünkü evlilik için gerekli belgelerin kayda geçmediğini iddia ettiler. Jagger'ın avukatları, evlilik töreninin dini bölümünün tamamlandığını, ancak yasal yönünün eksik olduğunu belirterek, ‘‘Sonuç olarak bu evlilik Endonezya'da yasal kabul edilmedi, dolayısıyla İngiltere'de de tanınamaz’’ dediler. Bu tezin benimsenmesi halinde Jagger, 239 milyon dolarlık servetinin yaklaşık beşte birini yani 50 milyon dolarlık (16.5 trilyon TL) bir tazminat ödemekten kurtulacak.

  Jagger tüm planlarını ‘‘Evli değiliz ki boşanalım’’ manıtğı üzerine kurdu. Ancak Mick Jagger'ın bu planı tutmazsa Jerry Hall'a gün doğacak. Çünkü Jerry Hall tam 50 milyon dolar istiyor.

  The Sun gazetesi, geçen hafta, Jagger'dan çocuk beklediğini iddia eden 27 yaşındaki Brezilyalı model Luciana Giminez Morad'ın hamile halini gösteren bir fotoğraf yayımlamıştı. Morad, Rolling Stones'un geçen yıl Brezilya'ya yaptığı turne sırasında Jagger ile birlikte olduğunu ve çocuk beklediğini söylemişti.

  FIRTINALI HAYAT

  Jagger, ilk evliliğini Nikaragualı model Bianca Perez-Macias ile 1971 yılında yapmıştı. 1960'lı yıllarda ise Jagger'ın adı, ünlü pop yıldızı Marianne Faithfull'la birlikte anılmış, birlikte olduğu kadınlar listesinde İtalyan model Carla Bruni de eklenmişti.

  Yeni bir aşkta moral ve teselli bulduğu belirtilen 42 yaşındaki Teksaslı fotomodel Hall'un avukatları geçen cuma boşanma davasıyla ilgili işlemleri başlattıklarını duyurmuş ve 55 yaşındaki sanatçının evliliğine ihaneti nedeniyle ayrılığı istemişlerdi. Jagger'ın çapkınlıklarına yıllarca göz yuman, ancak son kaçamağıyla sabrı taşan Hall, Prenses Diana'nın boşanmasını sağlayan hukuk firması Mischon de Reya ile anlaşmıştı. Hall'un açtığı davayı kazanması ve tazminatı koparması durumunda İngiltere'nin en pahalı boşanması olarak tarihe geçeceği belirtiliyor. Prenses Diana 17 milyon sterline Prens Charles'dan ayrılmıştı.

  Birlikte Türkiye'ye gelen ve konserden sonra tatil yapan çiftin eski eşlerinden olanlarla birlikte 14 yaşında Elizabeth, 13 yaşında James, 6 yaşında Georgia May ve 1 yaşında Gabriel adlarında dört çocukları var.  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı