GeriGündem İzmit'teki heyelanda 20 ev boşaltıldı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  9
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İzmit'teki heyelanda 20 ev boşaltıldı

İZMİT’in Çınarlı Mahallesi’nde yamaçta kurulu semt olan Terzibayırı’nda akşam saatlerinde heyelan nedeniyle yol bir evin üzerine çöktü. Heyelanın devam etmesi nedeniyle buradaki 20 ev boşaltıldı.

Olay saat 18.15 sıralarında meydana geldi. İzmit kent merkezinin kuzeyinde bulunan ve İzmit’in en eski yerleşim merkezlerinden olan Çınarlı Mahallesi Terbibayırı Korniş Sokak’ta, yağışların da tetiklediği heyelanla yol çöktü. Yolun üzerine çöktüğü Demir ailesinin yaşadığı ev kullanılmaz hale geldi. Olay sırasında Cengiz ve Sevtap Demir’in iş için Kütahya’da oldukları öğrenilirken, olay sırasında evde bulunan 14 yaşındaki Ayşegül Demir ise gürültüyü duyunca dışarı çıkması sayesinde mutlak ölümden kurtuldu.

Büyükşehir Belediyesi ekipleri ile itfaiye, olay yerinde önlem aldı. Heyalandan etkilenen evler de kısa sürede tahliye edildi.

BARINMA EVİNE YERLEŞTİRİLDİLER

İzmit Büyükşehir Belediyesi ekipleri, bölgede incelemelerini sürdürürken heyelan meydana gelen bölgede tedbirler alındı. Boşaltılan ve bazıları 3 katlı olan evlerde oturanlar ise Büyükşehir Belediyesi'ne ait olan Barınma Evi'ne yerleştirilirken, bir bölümü de daha güvenceli bölgelerde oturan komşuların evlerine misafir oldular.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle