Gündem Haberleri

  İzmit'e kent kurultayı

  Hürriyet Haber
  24.03.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İzmit Kent Kurultayı Kurucu Meclis Başkanı Sefa Sirmen, ‘‘Kentimizin sorunlarını ve çözüm yollarını tüm sivil toplum örgütleriyle birlikte araştırıp uygulayacağız’’ diye konuştu.

  İzmit Büyükşehir Belediyesi'nin girişimleriyle oluşturulan ‘‘İzmit Kent Kurultayı’’, 28 Mart Cumartesi günü yapılacak.

  İzmit Kent Kurultayı Kurucu Meclis Başkanı Sefa Sirmen, yaptığı açıklamada, kent sorunlarının, toplumun her kesimiyle tartışılarak çözülmesi gerektiğini belirtti. Sirmen, sorunların sivil toplum örgütleriyle birlikte araştırılarak, çözüm önerilerinin birlikte hayata geçirilmesinin daha yararlı olacağını kaydetti.

  Kent halkının, sorunları yerel yönetimlerin üst düzey yöneticileriyle yüzyüze tartışmasının önemine de değinen Sirmen, bunun otokontrol sistemini oluşturacağına inandıklarını kaydetti.

  Sirmen, şöyle konuştu:

  ‘‘Yapılacak hizmetlerden faydalanacak kitlelerin tercihleri büyük önem taşıyor. Geçmiş dönemlerde, bu gözardı ediliyordu. Kent Kurultayı'nın amacı ve işlevi bu olacak. Yerel düzeyde çoğulcu ve katılımcı demokrasi ilkelerini hayata geçirerek, sorunlarımızı demokratik platformlarda tartışma imkanı bulacağız. Kısaca, kentimizin sorunları ve çözüm yollarını, tüm sivil toplum örgütleriyle birlikte araştırıp uygulayacağız.’’

  Atatürk Spor Salonu'nda 25 kişilik koordinasyon kurulunun da seçileceği Kent Kurultayı'na, merkezi ve yerel yönetimlerle sendikalar, meslek odaları, kooperatifler, vakıflar, dernekler ve baro temsilcilerinden oluşan 130 kişi katılacak.


  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı