Gündem Haberleri

  İzmirliler geceyi sokak ve parklarda geçirdi

  Hürriyet Haber
  22.10.2005 - 14:56 | Son Güncelleme:

  İzmir'de meydana gelen 5.9 büyüklüğündeki depremin ardından gün boyu tedirginlik yaşayan İzmirliler, yeniden deprem olabileceği endişesiyle geceyi sokak ve parklarda geçirdi.

  İzmir'de dün saat 00.40'da meydana gelen ve merkez üssü Ege Denizi Seferihisar açıkları olan 5.9 büyüklüğündeki depremin ardından gün boyu tedirginlik yaşayan İzmirliler, yeniden deprem olabileceği endişesiyle geceyi sokak ve parklarda geçirdi.

  Soğuk havaya rağmen korku nedeniyle evlerine giremeyen bazı vatandaşlar otomobillerinde sabahlarken, bazıları parklara kurdukları çadırlarda, bazıları da çimenlerin üzerine serdikleri battaniyelerin üzerinde kat kat yorgan ve örtülere sarılarak uyumaya çalıştı. Deprem korkusu nedeniyle, bazı vatandaşların, kaza tehlikesine aldırmadan refüje çadır kurduğu da görüldü.

  60 ARTÇI SARSINTI KAYDEDİLDİ
    
  Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü'nün web sitesinde yer alan kayıtlara göre, 00.03 ile 14.09 saatleri arasında kaydedilen artçı sarsıntıların sayısı 60 oldu.

  Artçı sarsıntıların merkez üssü Ege Denizi'nin Seferihisar, Urla ve Kuşadası açıkları olarak kayıtlara girerken, 10.21'de 3.8, 13.21'de 3.5 büyüklüğündeki iki artçı sarsıntı da kaydedildi.

  (İZMİR/A.A)

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı