Gündem Haberleri

  İzmir'e yerleşiyor

  Cesur SERT/İZMİR, (DHA)
  23.08.2009 - 11:45 | Son Güncelleme:

  TÜRKİYE'ye gelen ünlü yıldızların yakın korumalığını yapan 48 yaşındaki Savaş Menteş, İzmir'e yerleşerek İsmiral Şirketler Grubu'nun bünyesinde yakın koruma eğitimi veren okulu eğitime açtı.

  DÜNYACA ÜNLÜ YILDIZLARI BÖYLE KORUMUŞTU

  Önümüzdeki ay Karşıyaka'da hizmete girecek okulda eğitimin yanı sıra Türkiye ve dünyanın dört bir yanında koruma hizmetleri verecek bir şirket olarak faaliyette bulunacaklarını belirten Savaş Menteş, ilginç hayat hikayesiyle de dikkat çekti. Savaş Menteş, “35 yıl Avrupa ve ABD'de yaşadım. Yüksek eğitimimi Almanya'da işletme üzerine yaptım. Bu işe başlamamda organizatör Ahmet San'ın büyük emeği vardır. Türkiye'ye gelen birçok ünlü starın yanı sıra beş yıl boyunca A Milli Futbol Takımı ve Galatasaray'da görev yaptım. Almanya'da 10 yıllık bir dedektiflik özgeçmişimin ardından Ahmet San ile 25 yıldır bu sektörün içinde birlikteyim” dedi.

  Türkiye'de bodyguardların kavga çıkardığı haberlerinin gazetelerde sık sık yer aldığına dikkat çeken Menteş, “Gerçek bir bodyguard adam dövmez. Bodyguard kapıda çalışmaz. Kapı güvenliği yapan arkadaşlar olarak adlandırabiliriz. Bodyguard adı üstünde beden korur, kavga etmez. Yakın dövüşü bilmeli, koruduğu insanın kan grubunu, hastalığını, alerjilerini, kullandığı ilaçları, ne yediğini, ne içtiğini bilmesi lazım” diye konuştu.

  ABD'de 5 yıl boyunca 250'nin üstünde dünya starını koruduğunu ifade eden Savaş Menteş, “Las Vegas ve Los Angeles'da Mike Tyson'dan Paris Hilton'a kadar birçok startla çalıştım. İyi derece de İngilizce ve Almanya biliyorum. Benim hocam Filistinli Abu Yunus. Vurmaktan çok korumak ve olay yerinden kaçırmayı öğretti. Michael Jackson'u 50 yıl jübilesinde Cannes'da korudum. Son olarak Kevin Costner, Paris Hilton ve Türk Milli Takımını korudum” dedi.

  İsmiral Şirketler Grubu'nun bünyesinde VIP Yakın Koruma eğitimleri vereceğini belirten Menteş, “Kendine güvenen, bu işe meraklı genç kız ve erkekleri eğiterek, dünyanın her yerinde göreve hazır hale getireceğiz. Yüksek eğitim ve yabancı dil tercihimiz olacak. Psikoloji, diksiyon, yakın koruma, halkla ilişkiler, yabancı dil gibi eğitimler de programımızda yer alacak” diye konuştu.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı