Gündem Haberleri

  İzmir'den Giresun'a yardım eli

  İZMİR, (DHA)
  30.07.2009 - 12:03 | Son Güncelleme:

  İZMİR Büyükşehir Belediyesi, sel felaketinin yaralarını sarmaya çalışan Giresun'a, tam donanımlı yardım ekibi gönderdi.

  Derelerin taştığı, ana arterlerin trafiğe kapandığı, yüzlerce dükkan ve konutun sular içinde kaldığı ve heyelanların yaşandığı Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu ile telefon görüşmesi yapan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Aziz Kocaoğlu, afet bölgesinden gelen ‘imdat çağrısına’ duyarsız kalmayarak tam donanımlı bir acil yardım ekibini Giresun'a yolladı.

  İtfaiye Daire Başkanlığı, İZSU ve Fen İşleri Daire Başkanlığı'ndan olmak üzere toplam 33 kişiden oluşan özel ekip, dün saat 18.00'de Giresun'a doğru yola çıktı. İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ferda Eser, İZSU Genel Müdürü Ahmet Alpaslan, İtfaiye Daire Başkanı Fuat Barandır ve Kanalizasyon Dairesi Başkanı Güven Ağar tarafından uğurlanan ekiple birlikte 10 adet motopomp, 2 konteyner, 3 kamyonet, 3 kombine kanal açma aracı, içinde 3 ton su bulunan 1 arazöz, 1 tam donanımlı AKS 110 aracı, seyyar jeneratör gibi araç-gereç ile çadır, sağlık malzemesi ve kurtarma malzemesi gönderildi.

  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, “Olanaklarımız çerçevesinde felakete maruz kalan Giresunlu vatandaşlarımıza elimizden gelen yardımı yapmaya, yaralarını sarmaya çalışacağız” dedi.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı