GeriGündem İzmir'den deprem haberleri gelmeye devam ediyor (son depremlerin listesi)
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İzmir'den deprem haberleri gelmeye devam ediyor (son depremlerin listesi)

İzmir'den deprem haberleri gelmeye devam ediyor (son depremlerin listesi)

Ege Bölgesi’nden deprem haberleri gelmeye devam ediyor. Ege Denizi'nde 5.3 ve 4.2 büyüklüğünde iki deprem meydana geldi! Geçtiğimiz 12 Haziran tarihinde de yine aynı bölgede 6.2 büyüklüğünde bir deprem meydana gelmişti. İzmir’deki son depremler başta İstanbul ve birçok ilden hissedildi. İşte son deprem hakkında detaylı bilgiler!

Son depremler listesine iki büyük deprem daha eklendi. Ege Denizi'nde akşam saatlerinde 5.3 ve 4.2 büyüklüğünde iki deprem meydana geldi! İzmir’ depreminin ayrıntıları AFAD, KOERİ gibi enstitüler tarafından duyuruldu. Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Deprem Dairesi'nin tespitine göre, ilk deprem 22.50’de Karaburun Yarımadası'nda meydana geldi.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü de depremin büyüklüğünü ilk etapta 5.5 olarak açıkladı. Geçtiğimiz 12 Haziran tarihinde de yine aynı bölgede 6.2 büyüklüğünde bir deprem meydana gelmişti. Bölgedeki son depremleri değerlendiren Karaburun Belediye Başkanı Ahmet Çakır, yaptığı açıklamada, 15 dakika ara ile yaşanan depremi yoğun bir şekilde hissettiklerini belirtti.

İlçe merkezi başta olmak üzere, 16 mahallede ekipleriyle hemen vatandaşlara ulaştıklarını anlatan Çakır, "Ekiplerimiz daha önceki depremde etkilenen mahallelerimize gitti. Bize intikal eden sıkıntılı bir durum yok" dedi.

Pazartesi günü de İzmir'in Karaburun açıklarında 6,2 büyüklüğünde deprem meydana gelmiş, bazı binalarda çatlaklar oluşmuştu. Deprem; İzmir'in yanı sıra Türkiye'nin batısındaki neredeyse bütün illerde de hissedilmiş, sarsıntı Çanakkele, Bursa, Manisa, Eskişehir, Balıkesir, Aydın, Kırklareli, Kütahya, Yalova, Bursa, Edirne ve Tekirdağ'da paniğe yol açmıştı.

SON DEPREMLERİ GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN TIKLAYIN

İzmirden deprem haberleri gelmeye devam ediyor (son depremlerin listesi)

 SON 24 SAATTE NELER OLDU?

 

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle