Gündem Haberleri

  İzmir'deki yangın kontrol altına alındı

  A.A.
  15.07.2007 - 19:36 | Son Güncelleme:

  Yangına, İzmir Büyükşehir Belediyesinin merkez ve ilçelerdeki 25 itfaiye aracı, belediyelere ait arazözler ve Çiğli 2. Jet Hava Üssü itfaiye ekipleri müdahale etti. Hurdacıda başlayıp, daha sonra çevredeki kuru otların alev almasıyla TEKEL depolarının bulunduğu alana sıçrayan yangın, rüzgarın etkisiyle yayıldı. TEKEL deposunun bahçesinde istiflenmiş durumdaki tütün kırmada kullanılan kalaslar ve tütünlerin tutuşması üzerine alevlerin boyu zaman zaman 10 metreyi aştı.

  Bu sırada depoya gelen TEKEL çalışanları, kalaslar ve tütünleri alevlerin bulunduğu yerden uzaklaştırmaya çalıştı. Görevlilerin, arkalarına bağlanan tüp gazla çalışan forkliftlerle kalasları taşıdığı gözlendi.

  Yangının çevreye yüksek ısı yayması nedeniyle, depo bahçesinde bulunan LPG tankının soğutma muslukları aralıksız çalıştırıldı. Tankın, rüzgarın arkasında kalması, alevlerin bu yöne yayılmasını engelledi. Ancak organize sanayi bölge sınırına kadar ilerleyen alevler, içki deposu olarak kullanılan bir iş yerinin bahçesinde park halinde duran 3 kamyon ve 1 forkliftin yanmasına neden oldu.

  Öte yandan, TEKEL'in bahçesinde alevlerden etkilenen bölümde, 15 güvercinin bulunduğu bir kafes ve bağlı bir köpek bulunduğu, bu hayvanların da telef olduğu bildirildi.

  Kontrol altına alınan yangında, tütün balyalarının yanması nedeniyle soğutma çalışmalarının geç saatlere kadar devam edeceği bildirildi.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı