Gündem Haberleri

  İzmir'deki kadın cinayeti

  İZMİR (AA)
  03.06.2013 - 18:16 | Son Güncelleme:

  Kendisinden yazlık almasını istediği gerekçesiyle eşini 15 yerinden bıçaklayarak öldüren sanığın cezası, Yargıtay'ın bozma kararıyla arttırıldı

  Kendisinden yazlık ev almasını istediği için tartıştığı eşi Ayten Demirörs'ü (45), 15 yerinden bıçaklayarak öldüren Hüseyin Demirörs'ün (57) cezası arttırıldı.
  Yargıtay Ceza Dairesi'nin, İzmir 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi tarafından verilen 15 yıl hapis cezasında indirimin fazla uygulandığı gerekçesiyle kararı bozmasının ardından tekrar görülen davaya, maktül Ayten Demirörs'ün kızı Ebru Tekbaşer, oğlu Ertuğ Tekbaşer, avukatı Fuat Aldemir ile Hüseyin Demirörs ve avukatı Salim Şirin katıldı.

  Mahkeme heyeti, sanığa verilen müebbet hapis cezasını “haksız tahrik” indirimiyle bu kez önce 20 yıla, ardından iyi hal indirimiyle 16 yıl 8 ay hapis cezasına çevirdi.
  Hüseyin Demirörs, kendisinden yazlık isteyen eşiyle giriştiği tartışmanın kavgaya dönüşmesi sonucu, 15 Temmuz 2011 günü Ayten Demirörs 15 yerinden bıçaklayarak öldürmüş, daha sonra Bornova Polis Merkezi'ne giderek teslim olmuştu.
  Sevk edildiği mahkemece tutuklanan Hüseyin Demirörs hakkında "yakın akrabayı kasten öldürme" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle dava açılmıştı.

  İzmir 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada Demörörs cinayet suçundan önce müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme heyeti, daha sonra Demirörs'ün cezasını, ölenin "şerefsiz herif” diye hakaret etmesinden dolayı ağır tahrik altında cinayet işlediğine karar vererek 18 yıla, ardından iyi halini de düşünerek cezasını 15 yıla kadar indirmişti.
  Yargıtay Ceza Dairesi, Hüseyin Demirörs'ün kararını inceledikten sonra yerel mahkemenin verdiği cezada indirimin fazla uygulandığı gerekçesiyle bozarak, kararı yeniden belirlemesi için dava dosyasını mahkemeye iade etmişti.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı