Gündem Haberleri

  İzmir'de yasa dışı dinleme operasyonunda 6 polis tutuklandı

  Mehmet CANDAN/İZMİR (DHA)
  22.08.2014 - 08:49 | Son Güncelleme:

  İZMİR merkezli olarak toplam 13 ilde, yasa dışı dinlemelere yönelik olarak yapılan operasyon kapsamında gözaltına alınıp adliyeye sevk edilen 32 polisten, aralarında birinci sınıf emniyet müdürü Hasan Ali Okan’ın da bulunduğu 6’sı tutuklandı, 16’sı adli kontrollü olarak serbest bırakıldı. Son gruptaki 10 polis hakkındaki işlemler ise sürüyor.

  İzmir’de yasa dışı dinlemelerle ilgili operasyon kapsamında dün İzmir Adliyesi’ne getirilen 32 polisin tamamı, üç grup halinde, tutuklanmaları istemiyle sulh ceza hakimliğine sevk edildi. Sulh ceza hakimi, ifadelerini aldığı 22 kişiden, geçmişte İzmir İl Emniyet Müdürlüğü’nde İstihbarat Şube Müdürlüğü, ardından İstihbarat Daire Başkan Yardımcılığı görevlerini yapan, 2011 yılı temmuz ayında Batman İl Emniyet Müdürü olarak atanan,17 Aralık sürecinden sonra ise açığa alınan Hakan Ali Okan ile Kürşat Şenol Yılmaz, Burak Cemal Yılmaz, Hamza Doğan, Haldun Çabuk ve Talha Ülkümen tutuklandı. Tutuklanan 6 kişi dışındaki 16 polis ise adli kontrollü olarak serbest bırakıldı. Son gruptaki 10 kişinin ise sulh ceza hakimliğindeki ifade alma işlemleri sürüyor.

  SAYGILI DESTEK VERMEYE GELDİ

  Bu arada eski İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Yakup Saygılı da gece yarısı, İzmir Adliyesi önüne gelerek, gözaltındaki polislerin ailelerini destek verdi.

  Saygılı, "Kararları mahkeme verdiği için saygı duymak zorundayız. Ama eleştirebiliriz. Uygulamalar, operasyon ve gözaltılar tamamen hukuk dışı" dedi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı