Gündem Haberleri

  İzmir'de ulaşım zammına tepki

  Tufan HAMARAT/ İZMİR, (DHA)
  05.01.2015 - 18:43 | Son Güncelleme:

  İZMİR’in Konak İlçesi’ndeki Büyükşehir Belediyesi hizmet binası önünde toplanan bir grup, toplu ulaşıma yüzde 12.5 zam getirilmesine tepki gösterdi. Gruptakiler zammın geri çekilmesini istedi.

  İzmir Büyükşehir Belediyesi hizmet binası önünde bugün toplanan yaklaşık 20 kişilik grup, ’Ulaşım haktır satılamaz’, ’Ulaşım zammı geri çekilsin’ sloganı attı. Grup adına basın açıklamasını Efe Özcan yaptı. Özcan, "Asgari ücretle geçinen bir işçinin, işçi cinayetine kurban gitmiyorsa karnını doyurması dahi zorken 2015’le vergilere de zam geliyor. Büyükşehir belediyesi gizlice ulaşıma zam yapıyor. Yapılan yüzde 12.5’lik zamla tam bilet 2.25 TL, öğrenci ise 1.25 TL oluyor. Bizler bu paralara her gün işe, okula gitmek zorunda bırakılırken İzmir Büyükşehir Belediyesi’ndeki makam araçlarının masrafları nelerdir diye sormak istiyoruz? Ulaşım zammına karşı bir haftadır imza kampanyası yapıyoruz. Bir an önce zammın geri çekilmesini istiyoruz" dedi. Açıklamanın ardından gruptakiler, bina önüne üzerinde ’Ulaşım zammı geri çekilsin’ yazılı afiş astı.

  Büyükşehir Belediyesi bütçe uygulaması kapsamında daha önce aldığı karar gereği zamlı tarifeyi 1 Ocak’tan itibaren uygulamaya başlamıştı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı