Gündem Haberleri

  İzmir'de suç şebekelerine 15 tutuklama

  İZMİR, (DHA)
  27.05.2008 - 11:07 | Son Güncelleme:

  İZMİR ve İstanbul’un da aralarında bulunduğu büyük kentlerdeki alışveriş merkezleri, pazarlar ve mağazalarda hırsızlık, yankesicilik, kapkaç yapan şebekelerin adliyeye sevkedilen elemanlarından, aralarında kadın liderlerin de bulunduğu 24 kişiden 15'i tutuklandı.

  Alışveriş merkezleriyle lüks mağazaların bulunduğu semtlerde yaşanan hırsızlık, kapkaç ve yankesicilik olaylarında yakalanan, yaşı küçük olduğu için ceza da almayan çocuk suçluların verdiği bilgiler doğrultusunda polisin düzenlediği operasyonla suç şebekeleri çökertilmişti. Geçen cuma günü 300 polisin kuşattığı Kuruçay Mahallesi'nde adresleri önceden belirenen şebeke lideri kadınlar 41 yaşındaki T.K., 31 yaşındaki G.O., 48 yaşındaki F.B., 49 yaşındaki S.K. ve 20 şebeke elamanı gözaltına alınmıştı. Ailelerinden aylık 5 ile 10 bin YTL arasında değişen fiyatlarda kiraladıkları çocukları suçlarda kullanan şebeke üyesi 24 kişi, sorgularının ardından dün adliyeye sevkedildi.

  Nöbetçi mahkemeye çıkarılan ve aralarında kadın liderler ile çocuklarını suç şebekelerine kiralayan annelerin de bulunduğu 15 kişi gece geç saatlerde tutuklandı. Zanlılardan 8'i savcılıktaki ifadelerinin ardından biri ise mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. 14 üyesinin daha önce işledikleri suçlar nedeniyle cezaevinde oldukları saptanan 5 şebekenin, 24 üyesinin de arandığı, yakalanma çalışmalarının sürdürüldüğü bildirildi.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı