Gündem Haberleri

  İzmir'de organize sanayi bölgesinde yangın

  A.A.
  04.05.2011 - 20:50 | Son Güncelleme:

  İzmir'in Kemalpaşa ilçesinde, bir plastik eşya fabrikasının malzemelerinin tutulduğu depoda çıkan yangında 4 fabrika kullanılmaz hale geldi.

  Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi sınırları içinde bulunan İzmir-Ankara karayolu 25. kilometresi üzerindeki depoda saat 16.40 sıralarında çıkan yangın kısa sürede büyüdü. Plastik tabak ve köpük malzemelerinin bulunduğu depodaki yangın bitişik bloklara da sıçradı.
  İzmir Büyükşehir ve Kemalpaşa Belediyeleri ile İzmir ve Manisa Orman Bölge Müdürlüğüne ait arazözlerle müdahale edilen yangın güçlükle kontrol altına alınırken, bölgedeki soğutma çalışmaları da devam ediyor.
  Çıkış nedeninin belirlenmesi için çalışmaların sürdürüldüğü yangında dört fabrikanın kullanılamaz hale geldiği belirlendi.
  Yangının çıktığı depoların sahibi olduğu belirtilen Ali Özkan adlı kişinin fenalaşarak hastaneye kaldırıldığı öğrenildi.
  Özentaş Makine firması sahibi Mustafa Ünlü da yanıcı, parlayıcı ve patlayıcı maddeleri kısa sürede dışarı çıkardıklarını ve büyük bir tehlikeyi önlediklerini söyledi. Beton parke taşı yaptıklarını, taahhüt işleri olduğunu ve yangının büyük zarar verdiğini belirten Ünlü, “Şayet çıkaramasaydık bu yangın Kemalpaşa'ya kadar ulaşırdı. Yangın 2 blok ötemizde başladı. Bu sırada tüplerimizi ve diğer yanıcı maddeleri dışarı aldık. Sanayi bölgesi olan bir ilçede 2 adet itfaiye aracı var. Onun da hemen suyu bitti” dedi.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı