Gündem Haberleri

  İzmir'de öğrencilerden otobüs protestosu

  Turaç TOP/İZMİR, (DHA)
  09.12.2009 - 18:41 | Son Güncelleme:

  İZMİR'in Buca İlçesi'ndeki Dokuz Eylül Üniversitesi'nde eğitim gören bir grup öğrenci, kampustan Eğitim Fakültesi'ne ücretsiz sefer yapan belediye otobüsünün kaldırılmasını protesto etti.

  Ücret ödemeden bindikleri otobüslerin hareket etmemesine de tepki gösteren öğrenciler, yolu bir süreliğine trafiğe kapattı, otobüs tekrar sefere konulana kadar eylemlerine devam edeceklerini bildirdi.

  Tınaztepe Kampusu girişindeki otobüs duraklarında toplanan yaklaşık 100 öğrenci, ‘Koyun değil, öğrenciyiz biz’, ‘Öğrenci düşmanı, İzmir Belediyesi’ sloganları atarak eylem yaptı. Gruptakiler adına açıklama yapan Doğa Benli, ESHOT'a bağlı 412 numaralı otobüsün kampus ile Eğitim Fakültesi arasında ücretsiz sefer yaptığını, eğitim yılının başlamasıyla birlikte kaldırıldığını, tekrar faaliyete geçmesi için topladıkları imzaları Büyükşehir Belediyesi'ne götürmelerine rağmen sorunun çözüme kavuşturulmadığını dile getirdi.

  Seslerini duyurmak için bu yola başvurduklarını, mağdur edildiklerini dile getiren öğrenciler, daha sonra hep birlikte ücret ödemeden belediye otobüslerine bindi. Otobüslerin hareket etmemesi üzerine inen öğrenciler, bu kez de yolu bir süreliğine trafiğe kapattı. Polislerin uyarısıyla öğrenciler, otobüs tekrar sefere konulana kadar aynı yerde aynı saatte eylem yapacaklarını bildirip dağıldı.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı