Gündem Haberleri

  İzmir'de hırsızlık operasyonu

  A.A
  11.07.2007 - 10:01 | Son Güncelleme:

  İzmir'de hırsızlık yapan 7 kişi,Asayiş ekiplerinin ortaklaşa yaptıkları operasyon sonucu yakalandı.

  Konak ilçesi Gürçeşme Caddesi Yahudi Mezarlığı arkasında şüpheli şahısların İzmir Metrosu'na ait bakır kabloları kestikleri güvenlik güçlerine ihbar edildi.

  İhbar üzerine olay yerine gelen ekipler, kaçan Serdar E (23), Metin E (26), M.E (15) ile Köksal E'yi (19) 229. Sokak'ta yakaladı. Zanlıların kestikleri İzmir Metrosu'na ait bakır kablolar ile hırsızlıkta kullandıkları 2 adet büyük boy tel kesme makası da ele geçirildi.

  Kadifekale semtinde ise hırsız, girdiği evde suçüstü yakalandı. 700/2 Sokak'taki eve şüpheli bir kişinin girdiği ihbarını alan ekipler, evde M.R.E'yi (42) suçüstü ele geçirdi. Zanlının üzerinde, evden çaldığı belirlenen 3 bilezik, 1 gerdanlık ile 1 cep telefonu bulundu.

  Karabağlar semtinde de eve giren ve kaçan 2 zanlı, peşlerine düşen ekipler tarafından yakalandı.

  Karabağlar 4889. Sokak'taki evden 2 kişinin kaçtığı ihbarı üzerine olay yerine gelen ekipler, kaçan M.D (19) ile İ.T'yi (24) yakaladı. Zanlılar, gösterilen ev sahibi tarafından da teşhis edildi. Evde yapılan aramalarda 2 adet cep telefonu, 1 adet altın bilezik, 3 adet de altın yüzüğün çalındığı belirlendi.

  Soruşturmada, yakalanan zanlılardan Serdar E. ile Metin E'nin kardeş, M.E. ve Köksal E'nin de amca çocukları olduğu belirlendi. Serdar E'nin hırsızlıktan 3, evden mücevherat çalan M.R.E'nin ise hırsızlıktan 15 kaydının bulunduğu ortaya çıktı. Zanlılar arasında yer alan M.E'nin, yaşı küçük olduğu için Çocuk Şube Müdürlüğü'ne teslim edildiği ifade edildi.

  Etiketler:
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı