Gündem Haberleri

  İzmir'de esnaftan Suriyeli çocuğa dayak

  Hürriyet Haber
  21.07.2015 - 14:26 | Son Güncelleme:

  İstanbul Şirinevler'deki Burger King’de müşteriden artan patatesleri masalardan topladığı iddiasıyla restoran müdürü tarafından dövülen Suriyeli çocuktan sonra bir dayak haberi de İzmir'den geldi. Bir lokantada yemek yiyen müşterilerin masalarına giderek mendil satmaya çalışan Suriyeli çocuk, esnaf tarafından darp edildi.

  Türkiye’deki Suriyeli mültecilerin sayıları gün geçtikçe artarken, yoksulluk içinde büyüyen Suriyeli çocuklar da ekmek parası kazanmak için sokaklarda mendil satıyor. İzmir’de bir lokantada yemek yiyen müşterilere mendil satmaya çalışan Suriyeli çocuk, esnafın saldırısına uğradı. Türkçe bilmediği için ismi öğrenilemeyen Suriyeli çocuk, Basmane Meydanı'nda lokantada yemek yiyen vatandaşların yanına gitti. Çocuğun alandan uzaklaşmasını isteyen lokanta çalışanı, çocuğun direnmesi üzerine küçük çocuğu tokatlamaya başladı. Çevredeki vatandaşların olaya müdahalesine rağmen çocuğu yere yatırarak dövmeye devam eden lokanta çalışanı, darbeleriyle Suriyeli çocuğun burnunu kanattı.

  İzmirde esnaftan Suriyeli çocuğa dayak

  AĞLAYARAK UZAKLAŞTI

  Aldığı darbelerden korunmak için masalara sığınan Suriyeli çocuk, ağlayarak oradan uzaklaşmaya çalıştı. Bazı vatandaşlar çocuğa yardım etmek istedi ancak korkan çocuk ilk etapta kimseyi kendine yaklaştırmadı. Çevredeki Suriyeli vatandaşların da araya girmesiyle yardımı kabul eden çocuk, kanayan burnunu yıkadıktan sonra ağlayarak uzaklaştı.

  İzmirde esnaftan Suriyeli çocuğa dayak Çocuğa patates artığı dayağı

  Etiketler: suriye , restoran , dayak , Mülteci , gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı