Gündem Haberleri

  İzmir'de döşeme atölyesinde yangın

  Turaç TOP- Taylan YILDIRIM/İZMİR, (DHA)
  30.01.2012 - 15:49 | Son Güncelleme:

  İZMİR’in Karabağlar İlçesi’ndeki bir döşeme atölyesinde yangın çıktı. İtfaiye ekipleri gökyüzüne simsiyah dumanların çıktığı yangını söndürmek için çalışmalara başladı.

  İZMİR’in Buca İlçesi Şirinyer semtindeki bir yatak ve baza imalathanesi, yan taraftaki mobilya atölyesinde kaynak yapılırken çıktığı öne sürülen yangında kül oldu. Yanan iş yerinden çıkan siyah dumanlar, gökyüzünü kapladı.

  Bugün saat 14.30 sıralarında, Karabağlar ilçesiyle sınır olan Şirinyer semtinde, 667 sokak 49 numaradaki, Mustafa Gezek’e ait Somkar isimli yatak ve baza imalathanesininin depo bölümünde yangın başladı. Yatak süngerleri ve elyafların bulunduğu depodaki yangın hızla büyüyerek imalathanenin yatak ve baza imal edilen bölümlerine de sıçradı. Alevler zeminle birlikte üç katlı olan imalathaneyi sararken, çıkan siyah duman gökyüzünü kapladı. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin çok sayıda itfaiye ekibi ile yakındaki ilçe itfaiye grupları su sıkarak yangına müdahale etti. Polis ekipleri de çevrede güvenlik önlemi aldı, park halindeki taşıtları çektirerek itfaiye araçlarının rahat giriş çıkış yapmasını sağladı. Yangın başladığında iş yerinde bulunan 15 çalışan, imalatı tamamlanmış olan yatak ve bazaların bir bölümünü dışarı çıkarmayı başardı. Ölen ya da yaralanının olmadığı yangın, yaklaşık bir saat süren çalışmaların ardından kontrol altına alınıp, söndürüldü. Yangının binada bulundğu belirtilen mazot tankına sıçramaması için de büyük çaba sarfedildi.

  KAYNAKTAN SIÇRAYAN KIVILCIM

  İş yeri sahibi Mustafa Gezek, yangının kendi işyerinin yan tarafındaki mobilya imalathanesinde kaynak yapılırken sıçrayan kıvılcımlardan çıktığını iddia etti. Önce sünger ve ve elyafların tutuştuğunu, sonra diğer bölümlere sıçradığını belirterek, "Yangını ilk ben farkettim. Yangın butonuna basarak işçilerin çıkmasını sağladım. 30 yıldır bu işi yapıyorum. En büyük korkum yangındı. Gece çıkamasından korkarken gündüz gözümün önünde çıktı" dedi. Yan taraftaki iş yeri sahibini daha önce, üst katlarda kaynak yapmamaları konusunda uyardığını, dinlemedikleri için böyle bir durumla karşılaştıklarını öne sürdü.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı